مقالات :: مقالات

خاویر بزرگ هرگز تسلیم نمی شود ...

1086 شماره اطلاع نامه : خاویر بزرگ هرگز تسلیم نمی شود ... 1392/02/09 خاویر بزرگ هرگز تسلیم نمی شود ... مقالات :: مقالات خاویر بزرگ هرگز تسلیم نمی شود ...
خاویر بزرگ هرگز تسلیم نمی شود ...

خاویر بزرگ هرگز تسلیم نمی شود ...

انتقام آدم لیاییچ از دلیو روسی در ماراسی، پیروزی یوونتوس در دربی تورین و رسیدن به یک قدمی قهرمانی، بازگشت میلان به رتبه سوم در جشنواره گل سن سیرو، ادامه ناکامی های لازیو در نیم فصل دوم و پیروزی پر گل رم با هتریک پابلو اوسوالدو تنها بخشی از اتفاقات هفته سی و چهارم سری آ بودند اما اصلی ترین رویداد این هفته در جریان شکست اینتر برابر پالرم به وقوع پیوست.

 

نراتزوری در ادامه روند ناکامی های خود در این فصل در برابر پالرمو تن به شکست داد اما چیزی که مهم ترین و شاید تلخ ترین اتفاق این هفته را رقم زد، در دقیقه 17 این مسابقه رخ داد. جایی که "تراکتور" نقش بر زمین شده و اهالی فوتبال ایتالیا را نگران کرد و این از معدود دفعاتی بود که هواداران اینتر به جای ناراحتی از شکست تیمشان، بیشتر نگران وضعیت کاپیتان افسانه ای خود بودند. شاید به طور معمول مصدومیت یک بازیکن در جریان بازی چیزی نباشد که به سوژه روز محافل ورزشی تبدیل شود ولی برای خاویر دوست داشتنی این وضعیت به گونه ای دیگر است.

 

دشمنی دیرینه یوونتوس با اینتر هم بر هیچ کس پوشیده نیست ولی وقتی پای خاویر زانتی به میان می آید حتی متعصب ترین رسانه تورینی ها هم با بیان جمله "فورزا زانتی، تسلیم نشو" امیدوار به بازگشت هر چه سریعتر کاپیتان آرژانتینی تیم رقیب می باشد. البته این تنها نمونه ای از ده ها پیامی است که مسلما ظرف روز های آینده خاویر زانتی را خطاب قرار خواهند داد. اما این بازیکن 39 ساله هم معتقد است "فوتبال من تمام نشده" و قصد دارد به سرعت به مستطیل سبز بازگشته تا بار دیگر همه فوتبال دوستان در سرتاسر دنیا را خوشحال کند. و البته که هیچ بعید نیست این بازیکن باهوش از این فرصت خانه نشینی برای کسب مدرک مربیگری خود نیز استفاده کند.

 

تا امروز هیچ چیزی نتوانسته مانع از ادامه فعالیت فوتبالی زانتی شود. بسیاری می خواهند در اوج خداحافظی کرده و برخی دیگر نیز با اولین ناکامی تصمیم به ترک فوتبال می گیرند اما این بار هم "ال پوپی" بر خلاف اتفاقات معمول عمل کرده است. نه کسب سه گانه با اینتر دلیلی برای خداحافظی در اوج بود و نه حذف از لیست نهایی آرژانتین برای جام جهانی و حتی ناکامی های اینتر در این فصل بهانه ای شد تا زانتی به فکر آویزان کردن کفش هایش باشد. شاید دیدن مجدد زانتی در میدان مسابقه با توجه به شرایط سنی این بازیکن کار سختی باشد ولی انگیزه و روحیه بالای این ستاره به ما این اطمینان را می دهد که "خاویر بزرگ" بر این مشکل هم غلبه خواهد کرد و قدرتمند تر از همیشه پا به توپ خواهد شد.

 

در حالی که تمامی فوتبال دوستان ایتالیایی نگران وضعیت خاویر زانتی بوده و برای وی آرزوی سلامتی دارند، ما نیز به نمایندگی از تمامی هواداران فیورنتینا در ایران خواستار بهبودی هرچه سریعتر این بازیکن ارزشمند فوتبال آرژانتین و ایتالیا هستیم.