اخبار :: اخبار نقل و انتقالات

از چرچی تا تومویچ ؛ وضعیت بازیکنان مشترک فیورنتینا با تیم های دیگر

1161 شماره اطلاع نامه : از چرچی تا تومویچ ؛ وضعیت بازیکنان مشترک فیورنتینا با تیم های دیگر 1392/03/16 از چرچی تا تومویچ ؛ وضعیت بازیکنان مشترک فیورنتینا با تیم های دیگر اخبار نقل و انتقالات :: اخبار از چرچی تا تومویچ ؛ وضعیت بازیکنان مشترک فیورنتینا با تیم های دیگر
از چرچی تا تومویچ ؛ وضعیت بازیکنان مشترک فیورنتینا با تیم های دیگر

از چرچی تا تومویچ ؛ وضعیت بازیکنان مشترک فیورنتینا با تیم های دیگرفرصت مشخص شدن مالکیت بازیکنان مشترک بین تیم های ایتالیایی رو به پایان است و باشگاه ها باید هرچه سریع تر وضعیت بازیکنان خود را معلوم کرده و از رسیدن به مرحله "پیشنهاد کور" جلوگیری کنند.طبق قوانین نقل وانتقالات فوتبال ایتالیا، دو تیم می توانند در مورد مالکیت یک بازیکن مشترک باشند ولی می بایست تا زمانی مشخص پس از اتمام فصل وضعیت بازیکنان خود را معلوم کنند. در غیر این صورت مرحله "پیشنهاد کور" مالکیت بازیکن را مشخص خواهد کرد. بدین صورت که هر دو تیم پیشنهاد مورد نظر خود برای خرید مالکیت بازیکن را بدون اطلاع تیم مقابل می نویسند و در نهایت تیمی که پیشنهاد بالاتر داده باشد مالک بازیکن و تیم دیگر مبلغ نوشته شده از سوی تیم مقابل را دریافت خواهد کرد. باشگاه فیورنتینا نیز در قرارداد 12 بازیکن با باشگاه های دیگر مشترک می باشد که به آنها اشاره خواهیم کرد.


السیو چرچی نفر اول این لیست می باشد. ستاره چپ پا که در سال 2010 با 4 میلیون به فیورنتینا پیوست و پس از دو سال حضور در فلورانس با قراردادی مشترک راهی تورینو شد. ویولا نیمی از مالکیت این بازیکن را با مبلغ 2.5 میلیون به تورینو واگذار کرد ولی حالا و پس از درخشش این ستاره 25 ساله قیمت نصف مالکیتش به 5 تا 6 میلیون رسیده است. بدین ترتیب هر کدام از طرفین که خواهان چرچی باشد باید این مبلغ را به تیم مقابل داده و چرچی را بدست آورد. البته با توجه به اینکه ویولا در حال حاضر کوادرادو و به احتمال زیاد خواکین را نیز در اختیار خواهد داشت، چرچی می تواند در تورین بماند ولی اوربانو کایرو نمی خواهد این مبلغ را هزینه کند. به همین دلیل احتمال کشیده شدن ماجرا به مرحله "پیشنهاد کور وجود دارد."


سایر نفرات را بررسی خواهیم کرد. ابتدا نناد تومویچ که فیورنتینا می تواند با پرداخت 2.5 میلیون دیگر به جنوا مالکیت کامل وی را خریداری کند. اتفاقی که به احتمال زیاد به زودی رخ خواهد داد تا تومویچ  صرب پس از یک فصل موفقیت آمیز در فلورانس، به فوتبال خود زیر نظر وینچنزو مونتلا ادامه دهد. مارکو باکیچ ستاره 19 ساله تورینو هم مالکیتی مشترک دارد و وضعیت او نیز چندان مبهم نمی باشد. البته شاید تیم تورینو خواهان وارد شدن او به عنوان مبلغی از خرید چرچی نیز باشد ولی هنوز صحبت جدی در این باره نشده است.


لیست بازیکنانی که دارای قراردادی مشترک بین فیورنتینا با تیم های دیگر می باشند به شرح زیر است. البته لازم به ذکر است که این لیست شامل بازیکنان قرضی فیورنتینا در تیم های دیگر نمی شود:


السیو چرچی (وینگر 25 ساله – تورینو)


نناد تومویچ (مدافع 25 ساله – جنوا)


مارکو باکیچ (هافبک 19 ساله – تورینو)


جفرسون آندراده (مهاجم 25 ساله – لاتینا)


آلبرتو باکارین (هافبک 20 ساله – بورگو بوجانو)


السیو فاتیکیونی (مدافع 21 ساله – گاوورانو)


جولیو گریفونی (وینگر 20 ساله – گاوورانو)


نیکولاس مانفردینی (دروازه بان 25 ساله – مودنا)


میکله پاناتی (مدافع 20 ساله – آولینو)


مارکو آگوستو رومیزی (هافبک 22 ساله – باری)


مارکو میراندا (دروازه بان 21 ساله – پرو ورچلی)


مکس تادی (هافبک 23 ساله – ونزیا)