اخبار :: اخبار نقل و انتقالات

رسمی: ماریو گومز گران ترین خرید دلاواله ؛ شماره 33 از سوی لو گیودیسه منتشر شد

1224 شماره اطلاع نامه : رسمی: ماریو گومز گران ترین خرید دلاواله ؛ شماره 33 از سوی لو گیودیسه منتشر شد 1392/04/17 رسمی: ماریو گومز گران ترین خرید دلاواله ؛ شماره 33 از سوی لو گیودیسه منتشر شد اخبار نقل و انتقالات :: اخبار رسمی: ماریو گومز گران ترین خرید دلاواله ؛ شماره 33 از سوی لو گیودیسه منتشر شد
رسمی: ماریو گومز گران ترین خرید دلاواله ؛ شماره 33 از سوی لو گیودیسه منتشر شد

رسمی: ماریو گومز گران ترین خرید دلاواله ؛ شماره 33 از سوی لو گیودیسه منتشر شد


سرانجام انتظار ها به پایان رسیده و دو باشگاه فیورنتینا و بایرن خبر انتقال ماریو گومز به فلورانس را منتشر کردند. انتقالی 16 میلیونی با دستمزد سالانه 5 میلیون برای مهاجم آلمانی بایرن که به گران ترین خرید دوران مالکیت خانواده دلاواله تبدیل شد.روز گذشته جواب "نه" قاطعانه گومز به پیشنهاد تیم ناپولی و اعلام اینکه "فقط فیورنتینا را می خواهم" باعث شد تا سران بایرن برای توافق با ویولا از مبلغ درخواستی خود کاسته و فرصت حضور او در فلورانس را فراهم کنند. رابطه خود مدیران دو باشگاه نیز به این امر کمک کرد تا اینکه امروز صبح خبر های خوشی از اردوی بایرن به گوش رسیده و سرانجام ساعاتی بعد نیز خبر توافق نهایی دو تیم اعلام شده و تقریبا تمامی رسانه های فوتبال به انتشار آن پرداختند.


ابتدا روزنامه بیلد در وب سایت خود این خبر را منتشر کرد و سپس دو باشگاه در بیانیه هایی جداگانه آن را به اطلاع هواداران رساندند:


باشگاه فیورنتینا: "دو باشگاه ای سی اف فیورنتینا و اف سی بایرن با یکدیگر برای انتقال ماریو گومز گارسیا به فلورانس به توافق رسیدند. فردا آخرین ملاقات بین سران دو باشگاه شکل می گیرد تا جزییات نهایی قرارداد نیز مشخص شود."


باشگاه بایرن: "باشگاه بایرن تایید می کند که این معامله نهایی شده است. از آندره آ دلاواله نیز به دلیل مداخله در این امر تشکر می کنیم. گومز دیگر با بایرن تمرین نخواهد کرد چون یک بازیکن فیورنتینا محسوب می شود."


اما ماریو گومز نیر در این باره صحبت هایی را انجام داده است: "خوشحالم از انتخاب ویولا و من آنها را برای فوتبال تهاجمی که مورد علاقه من است انتخاب کردم. حالا بایرن را ترک می کنم و تا چند روز دیگر به هم تیمی های جدیدم خواهم پوست."


البته گومز خطاب به هواداران بایرن نیز مطالبی را بیان کرده است: "هواداران عزیز، زمان آن رسیده که جدایی ام از بایرن را اعلام کرده و از همه هواداران و بازیکنان بایرن حداحافظی کنم. حمایت هواداران و هم تیمی ها از من فوق العاده بود و من دوران بی نظیری را در بهترین باشگاه جهان سپری کردم. حالا بی صبرانه منتظر پوشیدن پیراهن فیورنتینا هستم، اینکه آن فلورانس، ایتالیا، زبان، فرهنگ و از همه مهم تر غذا های لذیذ آنها را بشناسم. من مطمئن هستم با گواردیولا بایرن همچنان تیم شماره 1 باقی خواهد ماند و عشق به این تیم نیز در قلب من همیشه وجود دارد. یک بار دیگر از همه به خصوص هواداران تشکر می کنم، ماریوی شما"


لازم به ذکر است که مبلغ این انتقال 16 میلیون به علاوه مبالغی مربوط به عملکرد این بازیکن در طول فصل می باشد. قرارداد گومز هم 4 ساله و با دستمزدی نزدیک 5 میلیون در سال است. البته گفته می شود حامی مالی باشگاه نیز پرداخت بخشی از آن را تقبل کرده است. گومز امشب به مونیخ باز می گردد تا پس فردا به فلورانس رسیده و در روز تولد 28 سالگی اش، در مراسم معارفه خود شرکت کند. مراسمی که گفته می شود به شکلی ویژه و در حضور هواداران در ورزشگاه آرتمیو فرانکی برگزار خواهد شد. فدریکو لو گیودیسه نیز در صفحه توییتر خود عکس پیراهن گومز با شماره 33 را منتشر کرد (تصویر خبر).