مقالات :: مقالات

10 اتفاق فراموش نشدنی سال 2013 برای ویولا

1529 شماره اطلاع نامه : 10 اتفاق فراموش نشدنی سال 2013 برای ویولا 1392/10/10 10 اتفاق فراموش نشدنی سال 2013 برای ویولا مقالات :: مقالات 10 اتفاق فراموش نشدنی سال 2013 برای ویولا
10 اتفاق فراموش نشدنی سال 2013 برای ویولا

10 اتفاق فراموش نشدنی سال 2013 برای ویولا

سال 2013 با تمام تلخی و شیرینی هایی که داشت تا ساعاتی دیگر به اتمام خواهد رسید. این سال نیز مانند هر سال مملو از اتفاقات خوب و بد بود که برخی از آنها به قدری مهم بودند که حتی در تاریخ ماندگار شده اند. تیم فیورنتینا نیز یکی از بهترین سال های یک دهه اخیر خود را سپری کرده و تیم تحت هدایت مونتلا بار دیگر شور و نشاط را برای هواداران به ارمغان آورد. با هم نگاهی خواهیم داشت به 10 اتفاق برتر و فراموش نشدنی ویولا در سالی که گذشت.

این 10 اتفاق که از سوی وب سایت هوادارای فیورنتینا firenzeviola، انتخاب شده اند یاد آور مهم ترین خاطرات سال 2013 می باشند. برخی از این اتفاقات مانند پیروزی تاریخی برابر یوونتوس در فلورانس در زمره بهترین ها و برخی دیگر نیز مانند هفته آخر فصل گذشته که منجر به نرسیدن ویولا به لیگ قهرمانان شد، در میان تلخ ترین ها قرار گرفته اند. به ترتیب زمان رخ دادن این رویداد ها، آنها را مرور خواهیم کرد:

1- خرید جوزپه روسی در روز های ابتدایی ژانویه 2013 خبری بود که هر هوادار ویولا را خوشحال کرد. این بازیکن که در آن زمان مصدوم بود یک سرمایه گذاری پر خطر برای فیورنتینا به شمار می رفت ولی گل های فراوان پپیتو در این فصل نشان داد که پرداخت 10 میلیون (به علاوه 6 میلیون اضافه) به ویارئال، در مقابل خرید روسی یک برد به تمام معنا برای باشگاه بوده است.

2- تیم تحت هدایت مونتلا پیروزی های درخشانی را کسب کرد ولی برد 1-4 در برابر اینتر در آرتمیو فرانکی یکی از نتایجی بود که تا سال ها از اذهان پاک نخواهد شد و در تاریخ باشگاه قرار خواهد گرفت. درخشش آن روز های زوج لیاییچ-یووتیچ، هر حریفی را از پای در می آورد.

3- تساوی 2-2 با میلان در آرتمیو فرانکی یکی دیگر از اتفاقات خاص در سال گذشته می باشد. فیورنتینا در حالی در آن مسابقه با دو پنالتی بازی را با تساوی به پایان رساند که ابتدا با 2 گل از میهمان خود عقب افتاده بود. این تساوی در آن بازی پر برخورد و جنجالی، باعث شد تا امید های ویولا برای رسیدن به لیگ قهرمانان بار دیگر زنده شود، اتفاقی که البته در نهایت رخ نداد.

4- فیورنتینا در آخرین دیدار فصل در برابر پسکارا این تیم را گلباران کرد ولی پیروزی بحث برانگیز میلان در برابر سیه نا در بازی همزمان که با یک پنالتی مشکوک در آخرین دقایق مسابقه به دست آمد، تمامی گل های ویولا را بی اثر کرد تا در پایان بنفش پوشان با امتیاز کمتر نسبت به میلان، راهی لیگ اروپا شوند.

5- برای فراموش کردن اتفاقات رخ داده در فصل گذشته و در راه تقویت تیم، سران باشگاه موفق به خرید ماریو گومز ستاره آلمانی تیم بایرن مونیخ شدند. این انتقال یکی از بزرگ ترین ترنسفر های اروپا در تابستان گذشته بود، هرچند که مهاجم گلزن ویولا تا امروز دچار مصدومیت بوده است. یووتیچ و لیاییچ نیز بزرگ ترین خروجی های ویولا در تابستان گذشته به شمار می روند.

6- در ماه آگوست، ویولا پس از سه سال بار دیگر در یک رقابت اروپایی به میدان رفت. دیدار با تیم گراس هاپر سوییس شروعی مجدد برای بنفش ها در رقابت های اروپایی بود. دیداری که در مجموع با برتری فیورنتینا به پایان رسیده و این تیم را راهی مرحله گروهی لیگ اروپا کرد.

7- کمتر از 1 ماه از شروع رقابت های فصل جدید سری آ گذشته بود که ماریو گومز در دیدار برابر کالیاری دچار مصدومیتی جدی شد. این آسیب دیدگی سبب شد تا جوزپه روسی به تنهایی بار خط حمله و گلزنی ویولا را به دوش بکشد.

8- پیروزی برابر یوونتوس روزی فراموش نشدنی را در تاریخ باشگاه فیورنتینا رقم زد. دیداری که یوونتوسی ها در جو سنگین آرتمیو فرانکی همه چیز را در عرض 15 دقیقه از دست داده و حتی "مسلسل" باتیستوتا نیز در دستان توز و پوگبا سنگینی کرد. هت تریک روسی به علاوه گل زیبای خواکین لحظاتی فراموش نشدنی را برای هواداران به وجود آوردند.

9- یک پیروزی شیرین دیگر، این بار در سن سیرو و در مقابل میلان با گل های وارگاس و والرو باعث شد تا قدرت ویولا به همگان ثابت شود. این برد ارزشمند در خانه میلانی ها به نوعی انتقام اتفاقات فصل گذشته نیز بود.

10- سال 2013 در بهترین شرایط برای ویولا به پایان رسید. پیروزی خانگی برابر بولونیا و سپس پیروزی خارج از خانه مقابل ساسولو که در هر دو مسابقه، جوزپه روسی بار دیگر قدرت گلزنی خود را نشان داد تا به عنوان آقای گل سری آ در پایان سال 2013 معرفی شود.