اخبار :: اخبار باشگاه

فیورنتینا 1-0 لیورنو ؛ گونزالو برنده دربی پر برخورد توسکانی

1536 شماره اطلاع نامه : فیورنتینا 1-0 لیورنو ؛ گونزالو برنده دربی پر برخورد توسکانی 1392/10/15 فیورنتینا 1-0 لیورنو ؛ گونزالو برنده دربی پر برخورد توسکانی اخبار باشگاه :: اخبار فیورنتینا 1-0 لیورنو ؛ گونزالو برنده دربی پر برخورد توسکانی
فیورنتینا 1-0 لیورنو ؛ گونزالو برنده دربی پر برخورد توسکانی

فیورنتینا 1-0 لیورنو ؛ گونزالو برنده دربی پر برخورد توسکانی

فیورنتینا 1-0 لیورنو

گل:

گونزالو رودریگز (66)


تیم فیورنتینا در اولین دیدار خود در سال جدید میلادی و در دربی خشن و پر برخورد توسکانی موفق شد با تک گل گونزالو رودریگز مدافع آرژانتینی خود به پیروزی برسد ولی مصدومیت به نظر جدی جوزپه روسی در این بازی کمی از شیرینی این برد کم کرد.
 

بنفش پوشان دو نیمه کاملا متفاوت را در این دیدار ارائه کردند و پس از بازی نه چندان خوب در نیمه اول، سرانجام موفق شدند با ضربه سر گونزالو به پیروزی برسند ولی در این بین دو عکس العمل دیدنی و حیاتی از نتو نیز باعث شد که این نتیجه برای ویولا حفظ شود. 9 کارت زرد توسط تالیاونتو به بازیکنان دو تیم داده شد تا نشان از دیداری پر برخورد داشته باشد. وینچنزو مونتلا برای این دیدار از رونکالیا، پیزارو، وارگاس و ایلیچیچ در ترکیب خود استفاده کرده و کاپیتان پاسکوال را نیمکت نشین کرده بود. در سمت دیگر نیز داویده نیکولا برای کسب حداقل یک امتیاز از این دربی، ترکیبی مطابق انتظارات را به میدان فرستاده بود.

نیمه اول دیدار ینفش های فیورنتینا با سفید پوشان لیورنو با تساوی بدون گل به پایان رسید. ویولا همانند بسیاری از دیدار های قبلی خود در این مسابقه نیز نبض بازی را در اختیار داشت اما کم دقتی فراوان بازیکنان در ارسال پاس و کم خطر بودن در بخش تهاجمی باعث شد که غیر از چند شوت از روسی، کوادرادو و رونکالیا، اتفاق خاص دیگری در این نیمه رخ ندهد. در نیمه دوم روند بازی تغییر کرد و فیورنتینا سرعت بیشتری را به حملات خود بخشید ولی دفاع فشرده و بسیار مستحکم لیورنو و همچنین دو عکس العمل خوب از باردی باعث شد تا دروازه این تیم بسته بماند.

تا پیش از گل فیورنتینا که روی یک ضربه کرنر و با ضربه سر گونزالو به دست آمد، تنها موقعیت تیم میهمان ضربه سر امبایه بود که به تیر دروازه برخورد کرد اما پس از گل، فشار همه جانبه و زیاد تیم لیورنو شروع شده و این گونزالو و نتو بودند که دروازه ویولا را بسته نگه داشتند. توپی را گونزالو از روی خط دروازه برگشت داد و در ادامه ضربه بناسی را نیز نتو به زیبایی مهار کرد. فشار میهمان ادامه داشت و یک بار دیگر نیز نتو شوت سنگین بناسی را با وجود دید کم، با عکس العملی استثنایی مهار کرد تا شایستگی های خود را به نمایش بگذارد. در 10 دقیقه پایانی ویولا بار دیگر با استفاده از تجربه آمبروزینی و خواکین که به میدان آمده بودند موفق شد جریان بازی را کنترل کند.

در دقایق پایانی موقعیت های بسیار خوبی را نیز کوادرادو با خودخواهی از دست داد تا در نهایت همان تک گل باعث پیروزی ویولا شود. اما مصدومیت روسی که به نظر نیز جدی می رسد، باعث نگرانی هواداران شد. متوس رایدر در این بازی جای وی را پر کرد و شاید در بازی بعدی مقابل کیه وو در جام حذفی نیز این مهاجم جوان برزیلی به میدان برود. با این پیروزی جمع امتیازات فیورنتینا به 36 رسیده و با تیم ناپولی هم امتیاز شد. حالا باید منتظر دیدار فردا شاگردان رافا بنیتز باشیم. فیورنتینا پس از دیدار روز چهارشنبه در جام حذفی، هفته آینده باید در خانه تورینو به میدان برود.


ترکیب و نمرات بازیکنان (2-5-3):

نتو (7.5) – رونکالیا (6) – گونزالو (7.5) – ساویچ (6.5) – کوادرادو (6) – آکوییلانی (6.5) – پیزارو (6) – والرو (6) – وارگاس (5.5) – ایلیچیچ (6) – روسی (6) / خواکین (6) – متوس (6) – آمبروزینی (-) / مونتلا (6.5)