اخبار :: اخبار باشگاه

وضعیت پیچیده و نامعلوم روسی ؛ خطر صدمه به رباط صلیبی و نیاز به جراحی

1550 شماره اطلاع نامه : وضعیت پیچیده و نامعلوم روسی ؛ خطر صدمه به رباط صلیبی و نیاز به جراحی 1392/10/21 وضعیت پیچیده و نامعلوم روسی ؛ خطر صدمه به رباط صلیبی و نیاز به جراحی اخبار باشگاه :: اخبار وضعیت پیچیده و نامعلوم روسی ؛ خطر صدمه به رباط صلیبی و نیاز به جراحی
وضعیت پیچیده و نامعلوم روسی ؛ خطر صدمه به رباط صلیبی و نیاز به جراحی

وضعیت پیچیده و نامعلوم روسی ؛ خطر صدمه به رباط صلیبی و نیاز به جراحی

خطر نیاز به جراحی روی زانوی مصدوم جوزپه روسی باعث شده تا بار دیگر موجی از نگرانی در فلورانس ایجاد شود. پروفسور استیدمن در معاینه خود ضمن تایید نظر قبلی در مورد وضعیت زانوی روسی، اعلام کرده آسیبی هم به رباط صلیبی این بازیکن وارد شده که در صورت لزوم باید جراحی شود. به همین دلیل وضعیت پپیتو در شرایطی کاملا نامعلوم و البته نگران کننده قرار گرفته است.
 

جوزپه روسی که به همراه دکتر پائولو مانتی پزشک تیم فیورنتینا راهی کشور امریکا شده است، شب گذشته زیر نظر پروفسور ریچارد استیدمن مورد معاینه قرار گرفت تا نظر نهایی در مورد زانوی مصدوم وی اعلام شود. اما اتفاقی غیر منتظره که آسیب دیدگی رباط صلیبی روسی می باشد باعث شد تا هرگونه اظهار نظر در مورد مصدومیت روسی متوقف شود. البته آقای استیدمن تاکید کرده که زندگی ورزشی روسی به خطر نخواهد افتاد اما نیاز به عمل جراحی روی زانویی که پیش از این دو بار زیر تیغ جراحی رفته کار بسیار خطرناکی می باشد.

باشگاه فیورنتینا امروز بیانیه ای را در مورد وضعیت روسی منتشر کرد:

"جوزپه روسی توسط پروفسور ریچارد استیدمن مورد معاینه قرار گرفته و مصدومیت درجه دو پیچ خوردگی ناحیه داخلی و کناری زانو تایید شده است. اما مورد نگران کننده، وارد شدن صدمه به رباط صلیبی روسی می باشد که به 3 هفته مداوا پیش از اعلام وضعیت نهایی وی نیاز دارد."

آندره آ پاستورلو مدیر برنامه های روسی نیز در مصاحبه ای اختصاصی به طور کامل وضعیت این بازیکن را تشریح کرد:

"ما باید 3 هفته صبر کنیم و پس از آن متوجه شویم که بهترین راه برای درمان چیست و پپیتو چه مدتی دور از میادین خواهد بود. پروفسور استیدمن معتقد است زانوی روسی ورم کرده و نمی توان تشخیص دقیقی در مورد آن داد پس باید تا معاینه بعدی صبر کرد. متاسفانه هرگونه صدمه به رباط صلیبی نگرانی اصلی ما بود و امروز این نگرانی تشدید شد. اگر مصدومیت فقط همان پیچ خوردگی داخلی و کناری زانو بود، نیازی به جراحی نبوده و بازیکن می توانست کمتر از 3 ماه به میادین باز گردد. اما اتفاقات امروز علامت سوال بزرگی را در مورد وضعیت روسی به وجود آورده که تا ملاقات بعدی نمی توان صحبتی در مورد آن کرد."

"مطمئنا در شرایط دشواری قرار داریم، به خصوص از لحاظ روانی و باید سه هفته در اضطراب منتظر باشیم. به همین دلیل روحیه جوزپه الان در پایین ترین حد خود قرار دارد. حالا پپیتو با پزشک ما در نیویورک خواهند ماند تا دوره توانبخشی به پایان برسد. باز هم تکرار می کنم که باید تا 3 هفته منتظر باشیم و سپس وضعیت نهایی روسی مشخص خواهد شد. آسیب دیدگی رباط صلیبی چیزی بود که بیش از هر چیز ما را نگران می کرد."

به هر شکل سه هفته زمان نیاز است تا زانوی روسی به حالت عادی بازگشته و سپس معاینات لازم انجام شود. پس از آن می توان در مورد نیاز یا عدم نیاز به جراحی و البته مدت زمان دوری پپیتو از میادین اظهار نظر کرد.