اخبار :: اخبار باشگاه

تورینو 0-0 فیورنتینا ؛ از دست رفتن موقعیت های تیم "بدون مهاجم"

1553 شماره اطلاع نامه : تورینو 0-0 فیورنتینا ؛ از دست رفتن موقعیت های تیم "بدون مهاجم" 1392/10/22 تورینو 0-0 فیورنتینا ؛ از دست رفتن موقعیت های تیم "بدون مهاجم" اخبار باشگاه :: اخبار تورینو 0-0 فیورنتینا ؛ از دست رفتن موقعیت های تیم "بدون مهاجم"
تورینو 0-0 فیورنتینا ؛ از دست رفتن موقعیت های تیم "بدون مهاجم"

تورینو 0-0 فیورنتینا ؛ از دست رفتن موقعیت های تیم "بدون مهاجم"

تورینو 0-0 فیورنتینا
 

دیدار تیم های تورینو و فیورنتینا در آخرین هفته نیم فصل اول رقابت های سری آ با تساوی بدون گل به پایان رسید تا کمبود یک مهاجم واقعی در ترکیب تیم مونتلا به خوبی مشخص شود. این در حالی است که ویولا برای پنجمین دیدار پیاپی دروازه خود را بسته نگه داشت.
 

تیم فیورنتینا در حالی به مصاف تورینو می رفت که از مصدومیت روسی و گومز باعث شده بود مونتلا گزینه های چندانی برای قرار دادن در خط حمله نداشته باشد. به علاوه اینکه تاکید مونتلا بر عدم فشار روی جوانان نیز دلیل استفاده نکردن وی از ربیچ و متوس در جو سنگین ورزشگاه المپیک شهر تورین بود. به همین دلیل وی از ایلیچیچ در نوک خط حمله و به عنوان مهاجمی کاذب بهره می برد و کودرادو به همراه خواکین نیز وظیفه حمایت از او را به عهده داشتند. تیم میزبان نیز با قرار دادن چرچی در کنار بارتو قصد استفاده از سرعت آنها در ضد حملات را داشت که البته تصمیم مونتلا برای بازی کردن رونکالیا در سمت چپ خط دفاعی و جلوگیری از نفوذ های چرچی تقریبا موثر واقع شد.

در نیمه اول شاگران سفید پوش مونتلا در مجموع عملکرد بهتری داشتند و بار ها توسط ضربات خطرناک خواکین، ماتی، رونکالیا، والرو و پیزارو دروازه حریف را تهدید کردند. تیم میزبان نیز تنها دو بار توسط شوت های چرچی، نتو را مجبور به عکس العمل کرد. اما اصلی ترین موقعیت های دو تیم در 5 دقیقه پایانی به وجود آمد جایی که چرچی با فرار از رونکالیا در موقعیت خوبی برای گلزنی قرار گرفت ولی نتو به زیبایی ضربه این بازیکن را مهار کرد. در مقابل نیز روی حرکت زیبای کوادرادو از سمت راست، توپی در مقابل دروازه به والرو رسید که ضربه هوشمندانه این بازیکن در روز تولدش راهی به قفس توری تورینو پیدا نکرد.

در نیمه دوم بار دیگر ویولا بازی را بهتر آغاز کرد اما چند حمله پیاپی نیز نتوانست باعث در هم شکستن خط دفاعی مستحکم تیم میزبان شود. سپس تورینو چند ضد حمله خطرناک را توسط چرچی و بارتو انجام داد که در دو صحنه عکس العمل های دیدنی نتو مانع فروپاشی دروازه فیورنتینا شد. یاکوونکو، آمبروزینی و در نهایت متوس نیز جای ایلیچیچ، ماتی و خواکین را در میدان پر کردند ولی باز هم برنامه مشخصی برای گلزنی از سوی تیم بدون مهاجم فیورنتینا در زمین دیده نمی شد. البته در این نیمه هم سفید پوشان چندین بار به محوطه جریمه حریف رسیده و در آستانه گلزنی قرار گرفتند ولی دفاع خول، کم دقتی و در برخی صحنه ها خودخواهی بازیکنان باعث از دست رفتن موقعیت ها شد.

به هر شکل تیم فیورنتینا در این دیدار با وجود ارائه یک بازی برتر در نهایت فقط 1 امتیاز کسب کرده و دور رفت رقابت ها را با 37 امتیاز به پایان رساند. ضمن اینکه این پنجمین دیدار پیاپی بود که دروازه تیم فیورنتینا بسته ماند. بازی بعدی ویولا هفته آینده در برابر کاتانیا و در خانه حریف برگزار خواهد شد. مسابقه ای که شاید با تلاش سران باشگاه یک مهاجم جدید در ترکیب تیم فیورنتینا دیده شود تا ضعف گلزنی ویولا نیز پایان پیدا کند.

ترکیب و نمرات بازیکنان:
نتو (7.5) – تومویچ (6) – گونزالو (6.5) – ساویچ (6) – رونکالیا (7) – ماتی (6) – پیزارو (6.5) – والرو (7.5) – کوادرادو (6) – خواکین (6) – ایلیچیچ (5.5) / یاکوونکو (5) – آمبروزینی (-) – متوس (-) / مونتلا (6.5)