اخبار :: اخبار باشگاه

فیورنتینا 2-0 آتالانتا ؛ بازگشت به مسیر پیروزی با درخشش ستارگان

1612 شماره اطلاع نامه : فیورنتینا 2-0 آتالانتا ؛ بازگشت به مسیر پیروزی با درخشش ستارگان 1392/11/19 فیورنتینا 2-0 آتالانتا ؛ بازگشت به مسیر پیروزی با درخشش ستارگان اخبار باشگاه :: اخبار فیورنتینا 2-0 آتالانتا ؛ بازگشت به مسیر پیروزی با درخشش ستارگان
فیورنتینا 2-0 آتالانتا ؛ بازگشت به مسیر پیروزی با درخشش ستارگان

فیورنتینا 2-0 آتالانتا ؛ بازگشت به مسیر پیروزی با درخشش ستارگان

فیورنتینا 2-0 آتالانتا

گل ها:

یوزیپ ایلیچیچ (16) - رافال ولسکی (86)


تیم فیورنتینا با تکیه بر گله های یوزیپ ایلیچیچ و رافال ولسکی موفق شد میهمان خود آتالانتا را با شکست بدرقه کند تا پس از سه دیدار بار دیگر به مسیر پیروزی باز گردد. درخشش خط دفاعی با رهبری نتو و عملکرد بسیار خوب اندرسون و ولسکی از جمله نکات مثبت این دیدار بودند.
 

دو شکست و یک تساوی در سه دیدار گذشته باعث شده بود ویولا در لیگ و جام حذفی در نتیجه گیری عملکرد خوبی نداشته باشد، به همین دلیل پیروزی مقابل آتالانتا از ارزش زیادی برای شاگردان مونتلا برخوردار بود. این مربی جوان برای این دیدار از دعوت گومز خودداری کرده بود و ضمن در اختیار نداشتن روسی، آکوییلانی، آمبروزینی، تومویچ، ربیچ و حجازی، گونزالو رودریگز را نیز لحظاتی پیش از مسابقه از دست داد تا کومپر از ابتدا به میدان برود. در خط میانی هم اندرسون به ماتی فرناندز ترجیح داده شده و یوزیپ ایلیچیچ حامی الساندرو متری در خط حمله بود. استفانو کولانتونو نیز با توجه به غایبانی مثل بازیلی، لیوایا، اسکالونی و بلینی، از مورالز در کنار دنیس در خط حمله بهره می برد و جولیو میلیاچو هافبک سابق ویولا را نیز در ترکیب اصلی به میدان فرستاده بود.

نیمه اول با تک گل زیبای یوزیپ ایلیچیچ که از روی یک ضربه ایستگاهی به دست آمد به سود بنفش پوشان به پایان رسید. تیم میزبان بازی را بسیار عالی و تهاجمی آغاز کرده و انگیزه زیادی برای کسب پیروزی در این مسابقه داشت تا اینکه با یک خطا روی خوان کوادرادو در پشت محوطه جریمه، این ایلیچیچ چپ پا بود که با ضربه ای مهار نشدنی دروازه آندره آ کونسیلی را باز کرد. پس از این گل، تیم میهمان تلاش زیادی برای جبران نتیجه داشت ولی عملکرد خوب مدافعین حتی در غیاب گونزالو و همچنین عکس العمل های دیدنی نتو باعث شدند تا دروازه ویولا بسته بماند. متری، وارگاس، ایلیلچیچ و والرو نیز در این نیمه موقعیت های خوبی را برای گلزنی از دست دادند تا در نهایت 45 دقیقه اول با همان تک گل به پایان برسد.

در نیمه دوم فیورنتینا بار دیگر حملات را آغاز کرده و سعی در اختلاف نتیجه داشت ولی حرکات تهاجمی این تیم ثمری نداشت و تیم آتالانتا خیلی زود جریان بازی را در اختیار گرفت تا به گل تساوی دست پیدا کند. اما حملات این تیم هرگز ثمر بخش نشده و مدافعین با رهبری نتو و با حمایت بسیار عالی خط میانی توانستند نمایشی قابل قبول از خود ارائه کرده و اجازه باز شدن دروازه تیمشان را ندادند. با این حال آتالانتا به تلاش خود ادامه می داد تا اینکه روی یک ضد حمله در دقایق پایانی این رافال ولسکی بود که با فرار از آفساید، در موقعیت گلزنی قرار گرفت و در حالی که فضای زیادی برای کار نداشت، در بین 4 مدافع و دروازه بان حریف با 2 دریبل بسیار زیبا و ضربه دقیق موفق به گلزنی شد.

در این مسابقه چیگارینی هم از بازی اخراج شد و والرو نیز به دلیل دریافت کارت زرد دیدار حساس مقابل اینتر در هفته آینده را از دست داد. ماتی، ولسکی و متوس جای اندرسون، ایلیچیچ و متری را در این مسابقه پر کردند. به هر شکل با این پیروزی ویولا 44 امتیازی شده و حالا باید منتظر نبرد حساس ناپولی در مقابل میلان باشد. ناپولی نیز در حال حاضر 44 امتیاز دارد. بازی بعدی ویولا سه شنبه در جام حذفی مقابل اودینزه و هفته آینده در سری آ مقابل اینتر خواهد بود.

ترکیب و نمرات بازیکنان فیورنتینا:

نتو (7) – دیاکیته (6) – ساویچ (6) - کومپر (6.5) – کوادرادو (7) – والرو (7) - پیزارو (6.5) – اندرسون (6.5) – وارگاس (6) – ایلیچیچ (7) – متری (5.5) / ماتی (7.5) – ولسکی (7) – متوس (-) / مونتلا (7)