اخبار :: اخبار باشگاه

فیورنتینا 2-0 اودینزه ؛ صعود به فینال با موشک های پاسکوال و کوادرادو

1615 شماره اطلاع نامه : فیورنتینا 2-0 اودینزه ؛ صعود به فینال با موشک های پاسکوال و کوادرادو 1392/11/22 فیورنتینا 2-0 اودینزه ؛ صعود به فینال با موشک های پاسکوال و کوادرادو اخبار باشگاه :: اخبار فیورنتینا 2-0 اودینزه ؛ صعود به فینال با موشک های پاسکوال و کوادرادو
فیورنتینا 2-0 اودینزه ؛ صعود به فینال با موشک های پاسکوال و کوادرادو

فیورنتینا 2-0 اودینزه ؛ صعود به فینال با موشک های پاسکوال و کوادرادو

فیورنتینا 2-0 اودینزه

گل ها:

مانوئل پاسکوال (14) - خوان کوادرادو (61)


تیم فیورنتینا با دو گل استثنایی از کاپیتان پاسکوال و خوان کوادرادو در مقابل تیم اودینزه به یک برتری شیرین و ارزشمند دست پیدا کرده و راهی دیدار فینال جام حذفی ایتالیا شد. البته درخشش نتو و عکس العمل های دیدنی این سنگربان برزیلی نیز در صعود ویولا به فینال تاثیر زیادی داشت.
 

نمایش جذاب، دیدنی و پر برخورد فیورنتینا و اودینزه برای رسیدن به فینال جام حذفی در نهایت به سود بنفش پوشان تمام شد تا ویولا پس از سال ها بار دیگر در یک فینال حاضر شود. وینچنزو مونتلا برای این دیدار روسی، آمبروزینی، تومویچ، ربیچ و حجازی را به دلیل مصدومیت و والرو را به دلیل محرومیت در اختیار نداشت ولی گونزالو و آکوییلانی آماده شده و در ترکیب اصلی نیز قرار گرفته بودند تا اندرسون و کومپر بار دیگر از روی نیمکت کار را آغاز کنند. ماریو گومز نیز پس از 5 ماه دوری از میادین، فرصت نشستن روی نیمکت را پیدا کرده بود و دیاکیته هم برای سومین بار پیاپی در میدان حاضر شده و خواکین نیز بالاتر از وارگاس و ایلیچیچ فرصت بازی کردن داشت. در سمت مقابل نیز فرانچسکو گیدولین که تنها زلیکو برکیچ را در اختیار نداشت، بار دیگر از سیمونه اسکوفت 17 ساله درون دروازه استفاده کرده و لوییز موریل را روی نیمکت نشانده بود.

نیمه اول با تک گل زیبا و استثنایی کاپیتان پاسکوال به سود فیورنتینا به پایان رسید. البته ویولا پیروزی با اختلاف یک گل خود در این نیمه را مدیون درخشش نتو و البته تیر دروازه می باشد ولی هر دو تیم نمایشی بسیار خوب و دیدنی را ارائه کردند. اودینزه بازی را بهتر آغاز کرد ولی فیورنتینا به سرعت بازی را در اختیار گرفته و در حالی که یک سوم از نیمه اول سپری شده بود، روی پاس پشت مدافعین پیزارو و ضربه رو به عقب خواکین، این پاسکوال بود که با ضربه ای مهار نشدنی دروازه تیم میهمان را فرو ریخت. اما اودینزه پس از گل رو به حمه آورده و گابریل سیلوا، مائوریزیو دومیتزی و آنتونیو دی ناتاله 4 بار دروازه نتو را تهدید کردند که درخشش سنگربان برزیلی و همچنین برخورد ضربه سر دی ناتاله به تیر باعث شد که اختلاف یک گل باقی بماند. البته بنفش پوشان نیز توسط ماتی فرناندز و خواکین موقعیت های خوبی داشتند که ضربات آنها تبدیل به گل نشد.

در نیمه دوم فیورنتینا بازی را خوب آغاز کرده و فرصت گلزنی داشت که دو ضربه خواکین در کمتر از یک دقیقه توسط اسکوفت به زیبایی دفع شد. پس از چند دقیقه شاگردان گیدولین جریان کار را در اختیار گرفتند ولی سازماندهی بسیار عالی با رهبری پیزارو در ساختار دفاعی باعث شد تیم میهمان فرصت گلزنی پیدا نکند. در حالی که اودینزه به فشار خود اضافه می کرد، باز هم پیزارو با یک پاس عمقی دیدنی کوادرادو را صاحب توپ کرده و این بازیکن با یک ضربه غیر قابل مهار برای بار دوم دروازه اسکوفت را فرو ریخت. اودینزه با اضافه کردن موریل سعی در گلزنی داشت ولی تا آخرین دقایق هیچ صحنه خطرناکی روی دروازه دو تیم ایجاد نشد و اودینزه فقط موفق به تحت فشار گذاشتن خط دفاعی ویولا شده بود. در آخرین دقیقه مسابقه یک موقعیت تقریبا تک به تک برای موریل ایجاد شد و ضربه محکم این بازیکن را نتو باز هم با عکس العمل دیدنی مهار کرد تا سند صعود ویولا به مرحله بعدی را صادر کند.

در این بازی پر برخورد امانوئل بادو از اودینزه به دلیل اعتراض به عملکرد داور، از روی نیمکت اخراج شده و مائوریزیو دومیتزی هم با دریافت دو کارت زرد، در آخرین لحظات از بازی اخراج شد. اما شاید اتفاق تلخ این پیروزی شیرین، به کارت زرد بچگانه کوادرادو در دقایق پایانی مربوط باشد که منجر به محرومیت وی از دیدار فینال جام حذفی شد. مصدومیت ساویچ نیز باعث شد تا کومپر دقایق زیادی از نیمه دوم را در میدان حضور داشته باشد. متوس و وارگاس نیز دیگر تعویضی ها بودند که به جای متری و خواکین به میدان آمدند و فرصت بازی کردن برای گومز ایجاد نشد. حالا فیورنتینا باید منتظر نتیجه دیدار فردا شب ناپولی و رم باشد تا حریف خود در فینال جام حذفی را بشناسد. ویولا این هفته در سری آ مقابل اینتر به میدان خواهد رفت.

ترکیب و نمرات بازیکنان فیورنتینا (3-3-4):
 نتو (9) – دیاکیته (5.5) – گونزالو (7) – ساویچ (6.5) – پاسکوال (7.5) – آکوییلانی (6) – پیزارو (8) – ماتی (7.5) – کوادرادو (7) – خواکین (7) – متری (5.5) / متوس (6) – کومپر (6) – وارگاس (-) / مونتلا (8)