اخبار :: اخبار باشگاه

اسبیرگ 1-3 فیورنتینا ؛ ویولا در آستانه صعود به مرحله بعدی

1628 شماره اطلاع نامه : اسبیرگ 1-3 فیورنتینا ؛ ویولا در آستانه صعود به مرحله بعدی 1392/12/01 اسبیرگ 1-3 فیورنتینا ؛ ویولا در آستانه صعود به مرحله بعدی اخبار باشگاه :: اخبار اسبیرگ 1-3 فیورنتینا ؛ ویولا در آستانه صعود به مرحله بعدی
اسبیرگ 1-3 فیورنتینا ؛ ویولا در آستانه صعود به مرحله بعدی

اسبیرگ 1-3 فیورنتینا ؛ ویولا در آستانه صعود به مرحله بعدی

اسبیرگ 1-3 فیورنتینا

گل ها:

پوزیچ (10)

متری (8) - ایلیچیچ (15) - آکوییلانی (پ 37)
 

تیم فیورنتینا با کسب پیروزی 1-3 در خانه تیم اسبیرگ، خود را در آستانه صعود به دیدار مرحله بعدی رقابت های لیگ اروپا قرار داد. هر چهار گل این دیدار در نیمه اول به ثمر رسیده و شاگردان مونتلا در نیمه دوم به کنترل بازی و نتیجه پرداختند.
 

بنفش پوشان پس از صعود به دیدار فینال جام حذفی و شکست برابر اینتر در لیگ، پا به سومین تورنمنت خود در این فصل گذاشته و در مقابل تیمی قرار گرفتند که با وجود شکست سنگین خانگی، عملکرد قابل قبولی را ارائه کرده و بار ها خط دفاعی ویولا را اذیت کردند. وینچنزو مونتلا که برای این مسابقه بازیکنانی چون روسی، کوادرادو، گونزالو و وارگاس را به دلیل مصدومیت و اندرسون و دیاکیته را به دلیل عدم حضور در لیست یوفا در اختیار نداشت، ترکیب قابل توجهی را به میدان فرستاده بود. ساویچ در کمال تعجب شرایط بازی کردن را بدست آورده و درکنار رونکالیا در خط دفاعی قرار گرفته بودند. در خط میانی هم دیوید پیزارو بیرون نشست تا والرو بار دیگر در ترکیب قرار بگیرد و در خط حمله نیز ایلیچیچ و متوس از متری حمایت می کردند.

در نیمه اول ابتدا الساندرو متری روی ارسال زیبای ماتی، با کنترلی تماشایی و ضربه ای دقیق با پای چپ قفل دروازه تیم میزبان را باز کرد. اما تنها دو دقیقه از این گل می گذشت که تیم اسبیرگ موفق شد روی یک حرکت خوب بازی را به تساوی بکشاند. حملات ویولا ادامه پیدا کرد تا اینکه این بار روی سانتر والرو و دفع ناقص مدافعین، توپ به ایلیچیچ رسید و این بازیکن نیز با ضربه ای آرام، بار دیگر بنفش پوشان را پیش انداخت. پس از این گل بازی به تعادل کشیده شد تا اینکه روی حرکت زیبای متوس از سمت چپ، این بازیکن با خطا درون محوطه جریمه سرنگون شده و آلبرتو آکوییلانی موفق شد از روی نقطه پنالتی اختلاف را به دو گل افزایش بدهد.

در نیمه دوم همان طور که به نظر می رسید با دستور مونتلا، بازیکنان کمی عقب کشیده و به کنترل بازی و نتیچه پرداختند تا از این فرصت برای کمی استراحت بیشتر استفاده کنند. بازی در نیمه دوم طراوت و زیبایی نیمه اول را نداشت ولی هر دو تیم چند باری با ضربات از راه دور دروازه ها را تهدید کردند ولی عملکرد خوب هر دو دروازه بان باعث ثابت ماندن نتیجه شد. گومز، باکیچ و پیزارو جای متری، ماتی و آکوییلانی را در زمین پر کردند تا آنها هم سهمی در این پیروزی ارزشمند خارج از خانه داشته باشند.

با این پیروزی، ویولا در آستانه صعود به مرحله بعدی لیگ اروپا قرار گرفته و حالا باید منتظر بازی برگشت در فلورانس باشد. اما در دیگر دیدار این مرحله، تیم یوونتوس در خانه موفق شد با دو گل از سد تیم ترابزون اسپور ترکیه بگذرد. بدین ترتیب احتمال رویارویی دو تیم فیورنتینا و یوونتوس در بازی مرحله بعدی افزایش پیدا کرد. دیدار بعدی ویولا در سری آ و در خانه تیم قدرتمند پارما می باشد. دیداری که می تواند باعث بازگشت فیورنتینا به مسیر پیروزی در رقابت های سری آ باشد.

ترکیب و نمرات بازیکنان فیورنتینا در این دیدار:

نتو (6.5) – رونکالیا (6.5) – ساویچ (6) – کومپر (6) – پاسکوال (6.5) – ماتی (7) – آکوییلانی (7) – والرو (6.5) – ایلیچیچ (7) – متوس (6.5) – متری (7) / گومز (6) – باکیچ (6) – پیزارو (6) / مونتلا (7)