اخبار :: اخبار باشگاه

پارما 2-2 فیورنتینا ؛ ویولا با یک یار کمتر هم از پارما قوی تر بود

1634 شماره اطلاع نامه : پارما 2-2 فیورنتینا ؛ ویولا با یک یار کمتر هم از پارما قوی تر بود 1392/12/05 پارما 2-2 فیورنتینا ؛ ویولا با یک یار کمتر هم از پارما قوی تر بود اخبار باشگاه :: اخبار پارما 2-2 فیورنتینا ؛ ویولا با یک یار کمتر هم از پارما قوی تر بود
پارما 2-2 فیورنتینا ؛ ویولا با یک یار کمتر هم از پارما قوی تر بود

پارما 2-2 فیورنتینا ؛ ویولا با یک یار کمتر هم از پارما قوی تر بود

پارما 2-2 فیورنتینا


گل ها:

پارما: آنتونیو کاسانو (39) - آمائوری (پ 51)

فیورنتینا: خوان کوادرادو (41) - ماتی فرناندز (85)


دیدار پرگل، پربرخورد، جذاب و دیدنی دو تیم پارما و فیورنتینا در حالی با تساوی 2-2 به پایان رسید که شاگردان مونتلا حتی با یک یار کمتر نیز در اکثر دقایق مسابقه برتر از حریف خود بودند. البته قضاوت ضعیف جرواسونی داور این بازی که سه بازیکن را از میدان اخراج کرده و یک پنالنی مشکوک نیز به سود پارما اعلام کرد نیز در رقم خوردن اتفاقات و نتیجه این دیدار بی تاثیر نبود.
 

گل زیبا و استثنایی ماتی فرناندز در آخرین دقایق مسابقه باعث شد که تیم فیورنتینا از دومین شکست پیاپی نجات پیدا کند ولی تصمیمات عجیب و مشکوک داور باعث بهم خوردن نظم مسابقه و عصبانی شدن بازیکنان هر دو تیم شده که نتیجه آن نیز اخراج دیاکیته و والرو از ویولا و موناری از پارما بود. نکته جالب اینجاست که دیاکیته فقط برای دو خطا در میانه های میدان روی کاسانو کارت زرد دریافت کرده و از بازی اخراج شد. در آخرین لحظات بازی نیز بازیکنان دو تیم باهم درگیر شدند که جرواسونی سخت ترین مجازات ممکن را برای والرو و موناری در نظر گرفته و آنها اخراج کرد.

هر دو تیم برای این دیدار ترکیب تقریبا کاملی را در اختیار داشتند و روبرتو دونادونی تصمیم به استفاده از 4 بازیکن سابق فیورنتینا یعنی کاسانی، لوکارلی، مارکیونی و آمائوری در ترکیب اصلی گرفته و سه نفر دیگر از بازیکنان سابق ویولا با نام های فلیپه، گوبی و موناری را روی نیمکت نشانده بود. در سمت مقابل نیز مونتلا که فقط روسی، ربیچ و حجازی را در اختیار نداشت از چیدمان متفاوتی در خط دفاعی بهره می برد. بازگشت گونزالو، تومویچ و دیاکیته به طور همزمان به خط دفاعی باعث نیمکت نشین شدن کاپیتان پاسکوال شده بود. در خط میانی باز هم آکوییلانی به اندرسون و ماتی ترجیح داده شده و خواکین نیز جلو تر از ایلیچیچ شانس بازی کردن پیدا کرد تا بدین ترتیب ماریو گومز بار دیگر کار را از روی نیمکت آغاز کند.

ویولا در اکثر دقایق نیمه اول بازی بهتری را نسبت به حریف خود به نمایش گذاشت ولی به نظر می رسید قدرت تمام کنندگی لازم در خط حمله وجود ندارد. در حالی که فیورنتینا با رهبری پیزارو در قلب میدان در حال انجام حرکات متفاوت برای رسیدن به گل بود، این تیم میزبان بود که روی یک حرکت زیبا از آمائوری و ضربه تمام کننده آنتونیو کاسانو به گل اول دست پیدا کرد. لحظاتی پس از این گل نیز کاسانو می توانست تیمش را به گل دوم برساند ولی اشتباه این بازیکن باعث از دست رفتن توپ شده و ویولا خیلی زود توانست بازی را روی یک ضد حمله به تساوی بکشاند. پاس زیبای متری به درون محوطه جریمه از مقابل والرو و مدافعین تیم میزبان رد شد تا این بار کوادرادو دروازه خالی را باز کند.

ابتدای نیمه دوم روند متفاوتی داشت و این تیم میزبان بود که با خطای مشکوک تومویچ روی بیابیانی صاحب یک ضربه پنالتی شده و آمائوری آن را به گل تبدیل کرد. دقایقی بعد دیاکیته به دلیل خطا روی کاسانو با کارت زرد دوم روبرو شده و زمین مسابقه را ترک کرد. ماریو گومز جای خواکین را پر کرد و سپس ایلیچیچ هم به جای متری وارد میدان شدند تا حملات ویولا ادامه پیدا کند. با وجود اینکه فیورنتینا یک یار کمتر داشت اما همچنان تیم برتر مسابقه بوده و سعی بر رسیدن به گل تساوی داشت. در این بین نتو دو واکنش زیبا و حیاتی را انجام داد تا نتیجه همان 2-1 باقی بماند. در آخرین دقایق ماتی فرناندز که به جای آکوییلانی وارد میدان شده بود با یک ضربه آزاد استثنایی بازی را به تساوی کشاند تا ویولا به یک امتیاز این مسابقه دست پیدا کند.

درگیری آخر مسابقه بازیکنان دو تیم باعث شد تا والرو و موناری از دو تیم اخراج شوند و با توجه به کارت زرد پیزارو و همچنین اخراج دیاکیته، مونتلا برای دیدار هفته آینده مقابل لازیو این سه بازیکن را در اختیار نخواهد داشت. فیورنتینا با این 1 امتیاز 45 امتیازی شده و در صورت پیروزی ناپولی در برابر جنوا، فاصله دو تیم به 8 امتیاز خواهد رسید. بازی بعدی در لیگ اروپا مقابل اسبیرگ خواهد بود و سپس تیم لازیو به فلورانس سفر می کند تا دو تیم در سری آ به میدان بروند.

ترکیب و نمرات بازیکنان فیورنتینا در این دیدار:
نتو (7) – دیاکیته (4.5) – گونزالو (5.5) – ساویچ (6.5) – تومویچ (5) – آکوییلانی (5.5) – پیزارو (6.5) – والرو (5.5) – کوادرادو (5.5) – خواکین (6) – متری (5.5) / گومز (6) – ایلیچیچ (6) – ماتی (8.5) / مونتلا (6)