اخبار :: اخبار باشگاه

یوونتوس 1-0 فیورنتینا ؛ شکست ویولا در تورین

1649 شماره اطلاع نامه : یوونتوس 1-0 فیورنتینا ؛ شکست ویولا در تورین 1392/12/18 یوونتوس 1-0 فیورنتینا ؛ شکست ویولا در تورین اخبار باشگاه :: اخبار یوونتوس 1-0 فیورنتینا ؛ شکست ویولا در تورین
یوونتوس 1-0 فیورنتینا ؛ شکست ویولا در تورین

یوونتوس 1-0 فیورنتینا ؛ شکست ویولا در تورین

یوونتوس 1-0 فیورنتینا

گل:

کوادوو آساموا (42)


تیم فیورنتینا در حالی در هفته بیست و هفتم رقابت های سری آ در برابر میزبان خود یوونتوس تن به شکست داد که در نیمه دوم عملکرد بسیار خوبی داشته و حتی یک بار نیز تیر دروازه بوفون را با ضربه متوس رایدر به لرزه در آورد.
 

نبرد حساس دو تیم یوونتوس و فیورنتینا با برتری بیانکونری به پایان رسید تا این تیم انتقام شکست تاریخی در بازی رفت در فلورانس را از رقیب دیرینه خود بگیرد. مونتلا برای این مسابقه بورخا والرو را در اختیار نداشت و بدین ترتیب اندرسون شانس بازی کردن را پیدا کرد تا ماتی فرناندز روی نیمکت قرار بگیرد. گومز هم بالاتر از متری در خط حمله حضور پیدا کرده و توسط کوادرادو و وارگاس حمایت می شد. موبیدو دیاکیته دیگر بازیکنی بود که پس از محرومیت از بازی در برابر لازیو موفق شده بود در ترکیب اصلی قرار بگیرد.

نیمه اول تیم میزبان برتر بوده و چندین بار با ضربات بازیکنان خود سعی در گشودن دروازه نتو داشت ولی این سنگربان برزیلی در تمامی شوت ها و سانتر های ارسالی بسیار خوب و مطمئن عمل کرد. با این حال بیانکونری به حملات خود ادامه می داد تا اینکه در آخرین دقایق از این نیمه و روی حرکت بسیار زیبای کوادوو آساموا، این بازیکن غنایی با ضربه ای دیدنی که در بین راه تغییر مسیر نیز داد، دروازه نتو را باز کند. حرکات بنفش پوشان در این نیمه هرگز راه به جایی نبرده و بازیکنان نتوانستند دروازه بوفون را به خطر بیاندازند.

در نیمه دوم یوونتوس ابتدا عملکردی بهتر داشت ولی خیلی زود و با تعویض اندرسون و ورود ماتی، بازی شکل دیگری به خود گرفت. هافبک آماده این روز های ویولا نبض بازی را در اختیار گرفته و پس از خروج پیزارو برای بازی کردن رافال ولسکی، تیم فیورنتینا به طور کامل بر حریف خود مسلط شد که در این بین چندین ضربه از راه دور حاصل کار تیم میهمان بود. در ادامه ماریو گومز هم جای خود را به متوس رایدر داد و این بازیکن در بدو ورود خود به میدان می توانست روی حرکت فوق العاده زیبای وارگاس و پاس دیدنی ولسکی دروازه را باز کند که ضربه او به تیر دروازه برخورد کرد.

به هر شکل واکنش خوب فلورانسی ها در نیمه دوم ثمری نداشت و همان تک گل نیمه اول هافبک چپ پای یووه نتیجه بازی را رقم زد. نتیجه ای که به نظر می رسید در صورت مساوی شدن، عادلانه تر باشد. با این حال فیورنتینا بار دیگر در کسب پیروزی ناکام ماند و در صورتی که تیم اینتر در بازی خود به پیروزی برسد، به 1 امتیازی ویولا خواهد رسید و ناپولی هم فرصت این را دارد که اختلاف امتیازاتش با فیورنتینا را به 10 امتیاز افزایش دهد. دو تیم روز پنجشنبه بار دیگر نیز در همین ورزشگاه و این بار در رقابت های لیگ اروپا به مصاف هم خواهند رفت.

ترکیب و نمرات بازیکنان فیورنتینا در این دیدار:

نتو (6.5) – دیاکیته (4.5) – گونزالو (6) – ساویچ (6) – پاسکوال (5.5) – آکوییلانی (6) – پیزارو (5.5) – اندرسون (5.5) – کوادرادو (5.5) – وارگاس (6) – گومز (6) / ماتی (6.5) – ولسکی (6.5) – متوس (6.5) / مونتلا (6)