اخبار :: اخبار باشگاه

یوونتوس 1-1 فیورنتینا ؛ شوک بنفش گومز به بیانکونری

1654 شماره اطلاع نامه : یوونتوس 1-1 فیورنتینا ؛ شوک بنفش گومز به بیانکونری 1392/12/23 یوونتوس 1-1 فیورنتینا ؛ شوک بنفش گومز به بیانکونری اخبار باشگاه :: اخبار یوونتوس 1-1 فیورنتینا ؛ شوک بنفش گومز به بیانکونری
یوونتوس 1-1 فیورنتینا ؛ شوک بنفش گومز به بیانکونری

یوونتوس 1-1 فیورنتینا ؛ شوک بنفش گومز به بیانکونری

یوونتوس 1-1 فیورنتینا

گل ها:

یوونتوس: آرتورو ویدال (3)
فیورنتینا: ماریو گومز (79)


اولین گل ماریو گومز برای فیورنتینا پس از مصدومیت در جواب گل زود هنگام آرتورو ویدال باعث شد تا شاگردان وینچنزو مونتلا به یک تساوی شیرین و بسیار ارزشمند در ورزشگاه یوونتوس شهر تورین دست پیدا کنند.
 

بازی رفت در مرحله یک هشتم نهایی رقابت های لیگ اروپا جایی بود که شاگردان وینچنزو مونتلا در خانه یوونتوس به مصاف بازیکنان آنتونیو کونته رفتند. دیداری که جدای از حساسیت های موجود در یک چنین رقابت حذفی در اروپا، تحت تاثیر دشمنی دیرینه این دو تیم و نتایج آنها در بازی های رو در رو در لیگ نیز قرار داشت. با این حال بنفش پوشان در دومین بازی از سه بازی با یوونتوس در فاصله کمتر از دو هفته، عملکردی متفاوت از دیدار قبلی داشته و در نتیجه گیری نیز موفق نشان دادند. هر دو مربی ستارگانی چون توز و خواکین را نداشتند ولی پیرلو و والرو آماده بازی کردن بودند.

نیمه اول خیلی سریع و طوفانی از سوی تیم میزبان آغاز شده و آرتورو ویدال موفق شد روی غفلت مدافعین و با ضربه ای سرضرب دروازه نتو را خیلی زود باز کند. پس از این گل یوونتوسی ها تا دقایقی نبض بازی را در اختیار گرفتند و چند باری نیز برای گل دوم تلاش کردند ولی ویولا با قدرت رهبری خوب پیزارو و والرو در این دیدار موفق شد خیلی زود جریان را در اختیار بگیرد. فیورنتینا برای دقایق زیادی در نیمه اول صاحب توپ بود و حتی توسط متری به گل هم می توانست دست پیدا کند ولی در نهایت بازی در نیمه اول با همان تک گل به پایان رسید.

در نیمه دوم ماتی فرناندز که نمایش خوبی در نیمه اول داشت خیلی زود مصدوم شده و ماسیمو آمبروزینی وارد میدان شد. این تغییر به کمک ویولا آمده و آنها موفق شدند قلب میدان را از چنگ پیرلو و هم تیمی هایش در بیاورند. فیورنتینا به حرکات خود ادامه می داد و به دنبال گل تساوی بود تا اینکه ماریو گومز جانشین الساندرو متری شده و در اولین حرکت جدی خود روی پاس بسیار دیدنی ایلیچیچ موفق شد، با کنترلی زیبا و ضربه ای دقیق و تماشایی، جیجی بوفون را مغلوب کند. وارگاس نیز جای آکوییلانی را در میدان پر کرد و با ضربات سنگین خود بوفون را مجبور به عکس العمل کرد.

به هر صورت یوونتوس در دقایق پایانی و حتی با ورود پوگبا نیز نتوانست به گلی دیگر دست پیدا کند تا تساوی 1-1 حاصل کار دو تیم در ورزشگاه یوونتوس شهر تورین باشد. بازی برگشت هفته آینده و در ورزشگاه آرتمیو فرانکی شهر فلورانس برگزار می شود. بازی بعدی فیورنتینا نیز روز یکشنبه در فلورانس مقابل کیه وو خواهد بود و مونتلا برای آن مسابقه نیز بورخا والرو را در اختیار نخواهد داشت. ضمن اینکه ماتی فرناندز نیز در این بازی دچار مصدومیت شده و وضعیتی نامشخص دارد.

ترکیب و نمرات بازیکنان:
نتو (7) - رونکالیا (5) - گونزالو (6) - ساویچ (6) - تومویچ (5) - آکوییلانی (6) - پیزارو (6) - ماتی (6.5) - والرو (6.5) - ایلیچیچ (6) – متری (6) / آمبروزینی (6.5) – گومز (8) – وارگاس (6.5) / مونتلا (7)