اخبار :: اخبار باشگاه

فیورنتینا 3-1 کیه وو ؛ درخشش کوادرادو و گلزنی مجدد گومز

1659 شماره اطلاع نامه : فیورنتینا 3-1 کیه وو ؛ درخشش کوادرادو و گلزنی مجدد گومز 1392/12/26 فیورنتینا 3-1 کیه وو ؛ درخشش کوادرادو و گلزنی مجدد گومز اخبار باشگاه :: اخبار فیورنتینا 3-1 کیه وو ؛ درخشش کوادرادو و گلزنی مجدد گومز
فیورنتینا 3-1 کیه وو ؛ درخشش کوادرادو و گلزنی مجدد گومز

فیورنتینا 3-1 کیه وو ؛ درخشش کوادرادو و گلزنی مجدد گومز

فیورنتینا 3-1 کیه وو

گل ها:

خوان کوادرادو (11) - الساندرو متری (39) - ماریو گومز (89)
آلبرتو پالوسکی (62)


تیم فیورنتینا در آستانه دیدار با یوونتوس در لیگ اروپا با گلزنی مجدد ماریو گومز ضمن کسب پیروزی برابر کیه وو به رتبه چهارم جدول رده بندی سری آ بازگشت. ضمن اینکه دیوید پیزارو یک ضربه پنالتی را نیز در این مسابقه از دست داد.
 

پیروزی تیم های اینتر و پارما در بازی های این هفته باعث شده بود تا فیورنتینا پس از چندین هفته به مکان ششم جدول سری آ سقوط کند ولی برد مقابل کیه وو بار دیگر رتبه چهارمی را برای شاگردان مونتلا به ارمغان آورد. مونتلا برای این دیدار والرو، خواکین، ماتی، ربیچ و حجازی را در اختیار نداشت ولی ساویچ، آکوییلانی و وارگاس در لیست نهایی قرار گرفته بودند. غیبت والرو و ماتی و همچنین خستگی آکوییلانی باعث بازی کردن مجدد اندرسون در ترکیب اصلی شده و در خط حمله نیز رافال ولسکی از شانسی مجدد برای تکرار درخشش خود در دیدار های گذشته برخوردار بود. ضمن اینکه مودیبو دیاکیته و ماروین کومپر نیز برای استراحت بیشتر ساویچ و تومویچ، جای این دو بازیکن را در ترکیب پر کرده و خوان کوادرادو نیز پس از نیمکت نشینی مقابل یوونتوس به میدان بازگشته بود.

نیمه اول دیدار دو تیم فیورنتینا و کیه وو با برتری میزبان بنفش پوش به پایان رسید. بازیکنان ابتدای بازی بسیار نا منظم و پر اشتباه نشان می دادند و تعداد پاس های اشتباه بسیار زیاد بود تا اینکه روی یک همکاری زیبا از کوادرادو و پیزارو، وینگر خوش تکنیک ویولا موفق شد با ضربه ای زیبا و دیدنی دروازه را باز کند. در دقایق رو به پایان نیمه اول نیز اندرسون برزیلی با یک توپ ربایی عالی در میانه میدان، تیمش را در موقعیت یک ضد حمله قرار داده و با ارسال یک پاس عمقی برای کوادرادو، موجبات گل دوم که توسط متری به ثمر رسید را فراهم کرد.

در نیمه دوم ماریو گومز جانشین الساندرو متری شد ولی این تیم کیه وو بود که بازی بهتری را ارائه می کرد و در صدد کم کردن اختلاف بود تا اینکه روی یک اشتباه در پاسکاری بین بنفش پوشان، آلبرتو پالوسکی با فرار از مدافعین موفق شد نتو را جا گذاشته و دروازه را باز کند. با این حال مونتلا از ایلیچیچ و وارگاس به جای اندرسون و ولسکی که بازی خوبی را ارائه کرده بودند، استفاده کرد تا تیم شکل تهاجمی تری به خود بگیرد. نتیجه این تغییرات نیز گل سوم بود که توسط ماریو گومز و البته در شرایطی مشکوک به آفساید به ثمر رسید تا فیورنتینا به یک پیروزی خانگی دست پیدا کند. ضمن اینکه دقایقی پیش از آن نیز دیوید پیزارو یک ضربه پنالتی را از دست داده بود.

نکته مثبت این بازی درخشش ستارگان تیم از جمله پیزارو و کوادرادو بود، ضمن اینکه متری و گومز نیز هر دو گلزنی کرده و بازیکنان ذخیره مانند اندرسون و ولسکی نیز عملکرد قابل توجهی از خود به نمایش گذاشتند. تنها نکته منفی این دیدار نیز بازی ضعیف خط دفاعی بود. به هر شکل با این نتیجه تیم فیورنتینا 48 امتیازی شده و حالا باید منتظر بازی تیم ناپولی در مقابل تورینو باشد که در صورت پیروزی ناپولی، فاصله بار دیگر به 10 امتیاز خواهد رسید. بازی بعدی ویولا در لیگ اروپا مقابل یوونتوس و در فلورانس خواهد بود و سپس در یک مصاف حساس و تعیین کننده با ناپولی در شهر ناپل دیدار خواهند کرد.


ترکیب و نمرات بازیکنان:

نتو (7) – دیاکیته (5.5) – گونزالو (5.5) – کومپر (5.5) – کوادرادو (8) – آمبروزینی (6.5) – پیزارو (7.5) – اندرسون (7) – پاسکوال (6) – ولسکی (6.5) – متری (6.5) / گومز (6.5) – ایلیچیچ (6.5) – وارگاس (6) / مونتلا (7)