اخبار :: اخبار باشگاه

فیورنتینا 0-2 میلان ؛ شکست در فلورانس و افزایش فاصله با رتبه سوم

1676 شماره اطلاع نامه : فیورنتینا 0-2 میلان ؛ شکست در فلورانس و افزایش فاصله با رتبه سوم 1393/01/07 فیورنتینا 0-2 میلان ؛ شکست در فلورانس و افزایش فاصله با رتبه سوم اخبار باشگاه :: اخبار فیورنتینا 0-2 میلان ؛ شکست در فلورانس و افزایش فاصله با رتبه سوم
فیورنتینا 0-2 میلان ؛ شکست در فلورانس و افزایش فاصله با رتبه سوم

فیورنتینا 0-2 میلان ؛ شکست در فلورانس و افزایش فاصله با رتبه سوم

فیورنتینا 0-2 میلان

گل:

فیلیپه مکسس (23) - ماریو بالوتلی (64)


دو ضربه آزاد از ماریو بالوتلی باعث شد تا تیم فیورنتینا در برابر میهمان خود میلان تن به شکست داده و بار دیگر از رتبه سوم جدول رده بندی سری آ فاصله بگیرد.
 

پس از پیروزی در مقابل ناپولی تصور می شد که رقابت برای صعود به لیگ قهرمانان بار دیگر آغاز خواهد شد ولی به نظر می رسد شکست غیر منتظره در فلورانس در برابر میلان، تا حد زیادی این رویا را برای هواداران و تیم فیورنتینا از بین برده باشد. مونتلا که برای این دیدار 8 بازیکن خود را به دلیل مصدومیت در اختیار نداشت، تصمیم به استفاده از تومویچ و پاسکوال در دو سمت خط دفاعی گرفته و در خط میانی هم ماتی را به آکوییلانی ترجیح داده بود. کوادرادو و خواکین نیز پس از عملکرد خوب مقابل ناپولی بار دیگر در خط حمله بازی کرده و متری هم به عنوان تنها مهاجم نوک تخصصی ویولا در بین 11 نفر قرار گرفته بود. روسی، گومز، پیزارو، وارگاس، اندرسون، کومپر، ربیچ و حجازی مصدومان ویولا می باشند. در سمت مقابل نیز کلارنس سیدورف که موقعیت کاری خود را در خطر می دید از هوندا، کاکا و تاعرابت پشت سر بالوتلی استفاده کرده بود.

نیمه اول با تک گل فیلیپه مکسس مدافع فرانسوی روسونری روی بازگشت ضربه ایستگاهی بالوتلی به سود تیم میهمان به پایان رسید. با اینکه شاگردان وینچنزو مونتلا برتری کاملا محسوسی نسبت به حریف خود داشتند ولی این تیم میلان بود که روی یک ضربه ایستگاهی از ماریو بالوتلی که با دفع ناقص نتو همراه شد، توسط فیلیپه مکسس به گل رسید. البته ویولا نیز قبل و بعد از این گل دو موقعیت خوب گلزنی را توسط متری و کوادرادو از دست داد ولی با توجه به بازی بسیار خوب بنفش پوشان در نیمه اول، می توانیم انتظار حملات پر دامنه تر و خطرناک تری را در نیمه دوم داشته باشیم. اتفاق مهم دیگر در این نیمه مصدومیت کاپیتان پاسکوال بود که باعث شد جای خود را به رونکالیا بدهد.

در نیمه دوم تیم فیورنتینا خیلی زود می توانست توسط الساندرو متری به گل برسد ولی این بازیکن که عملکردی بسیار ضعیف در این بازی از خود نشان داد از این فرصت طلایی استفاده نکرد. سپس ویولا به حملات خود ادامه داده و میلان نیز در فکر ضد حملات بود تا اینکه یک بار دیگر روی هنر ماریو بالوتلی، دروازه نتو باز شد تا تیم خسته و پر اشتباه فیورنتینا در نیمه دوم، از کسب امتیاز در این بازی نا امید شود. ویولا در نبود پیزارو و بازی نه چندان خوب والرو قدرت خلق موقعیت نداشت و مهاجمان تیم نیز نتوانستند تفاوتی در بازی ایجاد کنند. ورود ولسکی و متوس جوان تا حدودی روند حرکتی بازی را سریع تر کرد ولی آنها نیز به دلیل وقت کم کار زیادی از پیش نبردند.

به هر صورت با این شکست و با توجه به پیروزی پر گل ناپولی در برابر کاتانیا، اختلاف امتیازی دو تیم بار دیگر به 10 رسید تا در فاصله 8 هفته مانده به پایان رقابت های این فصل، شانس بنفش پوشان نیز برای رسیدن به لیگ قهرمانان کم رنگ تر شود. بازی بعدی فیورنتینا در زمین سمپدوریا تیم قدرت گرفته این روز های فوتبال ایتالیا می باشد که به طور مشخص دیدار بسیار سختی برای ویولا خواهد بود.
 

ترکیب و نمرات بازیکنان فیورنتینا در این دیدار (3-3-4):

نتو (5) – تومویچ (5.5) – گونزالو (6) – ساویچ (6) – پاسکوال (-) – ماتی (6.5) – آمبروزینی (6) – والرو (5) – کوادرادو (5.5) – خواکین (6) – متری (4) / رونکالیا (5) – ولسکی (6.5) – متوس (6) / مونتلا (5.5)