اخبار :: اخبار باشگاه

ورونا 3-5 فیورنتینا ؛ هزارمین پیروزی ویولا در جشنواره گل بنته گودی

1695 شماره اطلاع نامه : ورونا 3-5 فیورنتینا ؛ هزارمین پیروزی ویولا در جشنواره گل بنته گودی 1393/01/24 ورونا 3-5 فیورنتینا ؛ هزارمین پیروزی ویولا در جشنواره گل بنته گودی اخبار باشگاه :: اخبار ورونا 3-5 فیورنتینا ؛ هزارمین پیروزی ویولا در جشنواره گل بنته گودی
ورونا 3-5 فیورنتینا ؛ هزارمین پیروزی ویولا در جشنواره گل بنته گودی

ورونا 3-5 فیورنتینا ؛ هزارمین پیروزی ویولا در جشنواره گل بنته گودی

ورونا 3-5 فیورنتینا

گل ها:

ورونا: سالا (14) - تونی (پ 73) - ایتوربه (90)
فیورنتینا: کوادرادو (31) - آکوییلانی (44 و 86) - والرو (63) - متری (پ 83)


نبرد جذاب، پر گل و دیدنی دو تیم فیورنتینا و ورونا با برتری 3-5 شاگردان مونتلا به پایان رسید تا ویولا به هزارمین پیروزی خود در تاریخ رقابت های سری آ دست پیدا کند.
 

پنج گل برای یک پیروزی شیرین و به یاد ماندنی خارج از خانه کافی بود تا فیورنتینا به هزارمین برد تاریخ خود در رقابت های سری آ دست پیدا کند. ماندورلینی برای این مسابقه سرانجام نتوانست از رومولو استفاده کند ولی دونادل و تونی دو بازیکن سابق ویولا در ترکیب اصلی تیم میزبان قرار داشتند. در سمت مقابل نیز وینچنزو مونتلا بار دیگر ساویچ و والرو را در ترکیب داشت و متوس نیز باز هم به متری ترجیح داده شده بود.

نیمه اول در حالی با برتری ویولا به پایان رسید که تیم میزبان ابتدا با گل یاکوپو سالا پیش افتاد ولی گل های خوان کوادرادو و آلبرتو آکوییلانی نتیجه را تغییر دادند. فیورنتینا عملکرد بسیار مناسبی در این نیمه داشت و بازیکنان که حالا فقط یک دیدار در طول هفته انجام می دهند بسیار پر نشاط و پر انرژی بازی می کردند. دو تیم فرصت های خوب گلزنی روی شوت های از راه دور داشتند ولی در نهایت تیم میزبان به برتری در این نیمه دست پیدا کرد.

در نیمه دوم نیز برتری سفید پوشان میهمان کاملا محسوس به نظر می رسید و بورخا والرو اختلاف را افزایش داد. سپس مارکو دونادل از بازی اخراج شد تا کار میزبان سخت تر شود ولی این تیم با خطای پیزارو روی ایتوربه به یک ضربه پنالتی دست پیدا کرده و تونی بار دیگر فاصله را کم کرد. دو گل نزدیک به هم از الساندرو متری و آلبرتو آکوییلانی پیروزی ویولا را در این بازی قطعی کرد و گل ثانیه های پایانی ایتوربه نیز فقط بازی خوب این ستاره آرژانتینی را تکمیل کرد.

در نهایت فیورنتینا با پیروزی در مقابل ورونا، جمع امتیازات خود را به عدد 58 رساند ولی برد ناپولی و اینتر باعث شد تا اختلاف با تیم های بالا و پایین به ترتیب در همان عدد 9 و 5 باقی بماند. بازی بعدی شاگردان مونتلا در خانه و در برابر تیم دوم جدول یعنی رم تیم سابق مربی جوان ویولا خواهد بود که از اهمیت بسیار ویژه ای برای هر دو تیم برخوردار است. مانوئل پاسکوال نیز با دریافت کارت زرد در این دیدار، بازی بعدی را از دست داد.

ترکیب و نمرات بازیکنان فیورنتینا در این دیدار:

نتو (5.5) – تومویچ (6) – گونزالو (6.5) – ساویچ (6.5) – پاسکوال (6) – آکوییلانی (8.5) – پیزارو (7.5) – والرو (7.5) – کوادرادو (8) – ایلیچیچ (5.5) – متوس (5.5) / وارگاس (6) – متری (6.5) – ولسکی (-) / مونتلا (7.5)