اخبار :: اخبار باشگاه

فیورنتینا 0-1 رم ؛ تکرار تاریخ با ماتزولنی !

1702 شماره اطلاع نامه : فیورنتینا 0-1 رم ؛ تکرار تاریخ با ماتزولنی ! 1393/01/31 فیورنتینا 0-1 رم ؛ تکرار تاریخ با ماتزولنی ! اخبار باشگاه :: اخبار فیورنتینا 0-1 رم ؛ تکرار تاریخ با ماتزولنی !
فیورنتینا 0-1 رم ؛ تکرار تاریخ با ماتزولنی !

فیورنتینا 0-1 رم ؛ تکرار تاریخ با ماتزولنی !

فیورنتینا 0-1 رم

گل:

رادیا نینگولان (26)


تیم فیورنتینا در حالی در خانه در برابر رم با یک گل تن به شکست داد که اتفاقات رخ داده و تصمیمات ماتزولنی در این مسابقه همگان را به یاد دیدار سال گذشته دو تیم می انداخت. بدین ترتیب ویولا نتوانست از لغزش ناپولی استفاده کرده و خود را به رتبه سوم جدول نزدیک تر کند.
 

سال گذشته در چنین روز هایی تیم رم در فلورانس با تک گل دیر هنگام اوسوالدو به پیروزی رسیده و شانس فیورنتینا برای رسیدن به لیگ قهرمانان را کمرنگ کرد. در آن بازی داور ماتزولنی بود که با عملکرد بحث برانگیز خود مورد انتقاد قرار گرفت. حالا پس از یک سال بار دیگر با تصمیم عجیب کمیته داوران فوتبال ایتالیا، همان داور برای این دیدار حساس انتخاب شد و قضاوتی مشابه بازی قبلی از خود نشان داد. البته شکست ویولا در این دیدار فقط به دلیل ضعف داوری در دو صحنه مشکوک نبود و غیبت روسی و گومز بار دیگر برای فلورانسی ها گران تمام شد. متوس و متری که هر کدام یک نیمه بازی کردند، هرگز در حد و اندازه های این بازی ظاهر نشدند.

تک گل رادیا نینگولان روی پاس آدم لیاییچ سه امتیاز برای رمی ها به ارمغان آورد ولی بنفش پوشان در مجموع عملکرد بهتری نسبت به حریف قدرتمند خود داشته و شاید اگر ضعف در گلزنی نبود، نتیجه به گونه ای دیگر رقم می خورد. شوت های فراوان بازیکنان فیورنتینا بار ها دروازه رم را تهدید کرد ولی بی دقتی در ضربات پایانی باعث از دست رفتن موقعیت ها می شد. در سمت مقابل نیز سفید پوشان میهمان چندین بار قصد گلزنی با ضربات از راه دور را داشتند که نتو به خوبی در مقابل تمامی آنها واکنش نشان داد. دو صحنه مهم این دیدار نیز در دقایق پایانی دو نیمه رخ داد که داور در هیچ کدام از صحنه ها اعتقادی به خطای هند پنالتی نداشت که این امر با اعتراض پاسکوال و متری روبرو شده و هر دو بازیکن بازی با بولونیا را از دست دادند.

اتفاق دیگر در این بازی موقع تعویض ایلیچیچ با خواکین رخ داد که هواداران در واکنش به بازی نه چندان خوب ایلیچیچ، او را با سوت های خود به خارج از میدان بدرقه کردند. به این ترتیب فیورنتینا نتوانست از تساوی امروز ناپولی مقابل اودینزه استفاده کند و با این شکست اختلاف به 10 امتیاز افزایش پیدا کرد تا در فاصله 4 هفته مانده به پایان رقابت ها، تقریبا شانسی برای صعود بنفش پوشان به رقابت های لیگ قهرمانان وجود نداشته باشد. ضمن اینکه تیم اینتر نیز به 2 امتیازی ویولا رسیده است. بازی بعدی فیورنتینا در خانه بولونیا خواهد بود که برای این تیم پایین جدولی از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار می باشد. سپس فلورانسی ها باید خود را برای دیدار فینال جام حذفی در برابر ناپولی آماده کنند.
 

ترکیب و نمرات بازیکنان فیورنتینا در این دیدار:

نتو (6.5) – تومویچ (5.5) – گونزالو (6) – ساویچ (6.5) – پاسکوال (6) – آکوییلانی (5.5) – پیزارو (6) – والرو (6.5) – کوادرادو (6.5) – ایلیچیچ (5.5) – متوس (5) / متری (5) – خواکین (6) – وارگاس (-) / مونتلا (6.5)