اخبار :: اخبار باشگاه

بولونیا 0-3 فیورنتینا ؛ قدرت نمایی ویولا در آستانه فینال

1710 شماره اطلاع نامه : بولونیا 0-3 فیورنتینا ؛ قدرت نمایی ویولا در آستانه فینال 1393/02/06 بولونیا 0-3 فیورنتینا ؛ قدرت نمایی ویولا در آستانه فینال اخبار باشگاه :: اخبار بولونیا 0-3 فیورنتینا ؛ قدرت نمایی ویولا در آستانه فینال
بولونیا 0-3 فیورنتینا ؛ قدرت نمایی ویولا در آستانه فینال

بولونیا 0-3 فیورنتینا ؛ قدرت نمایی ویولا در آستانه فینال

بولونیا 0-3 فیورنتینا

گل ها:

خوان کوادرادو (23-87) - یوزیپ ایلیچیچ (34)
 

تیم فیورنتینا با کسب پیروزی پر گل خارج از خانه در برابر بولونیا گامی دیگر در راه تثبیت رتبه چهارمی در جدول برداشته و آمادگی خود برای دیدار مقابل ناپولی در فینال جام حذفی را نشان داد.
 

سفید پوشان این بازی را با 3 گل به سود خود به پایان رساندند ولی درخشش جانلوکا کورچی سنگربان تیم حریف و بی دقتی بازیکنان در ضربات نهایی نیز باعث شد تا اختلاف دو تیم بیشتر نشود. بالاردینی که برای بقای بولونیا در لیگ تلاش می کند از روبرت آکوافرسکا در ترکیب اصلی استفاده کرده بود و چزاره ناتالی به همراه میکله پازینتزا بازیکنان سابق ویولا را نیز در ترکیب خود می دید. در سمت مقابل نیز وینچنزو مونتلا در غیاب متری محروم، متوس را هم نیمکت نشین کرده و با مثلث خواکین-ایلیچیچ-کوادرادو به دنبال گلزنی بود. دیاکیته هم جانشین ساویچ شده و وارگاس نیز با حضور در میدان بازوبند کاپیتانی را بر دست بسته بود.

تیم میزبان بازی را به مراتب بهتر آغاز کرده و در 15 دقیقه ابتدایی بار ها با شوت های از راه دور خود نتو را امتحان کردند ولی این دروازه بان همانند همیشه با صلابت کار کرده و حتی موفق شد یک ضربه سر دیدنی را نیز از گوشه دروازه خارج کند. سپس بازی در اختیار سفید پوشان میهمان قرار گرفته و روی یک همکاری تیمی فوق العاده دیدنی و پاس به بیرون خواکین، این کوادرادو بود که اولین گل بازی را به ثمر رساند. فیورنتینا که بازی را در اختیار گرفته بود باز هم فرصت گلزنی داشت ولی فقط یک بار دیگر توسط شوت از راه دور تماشایی ایلیچیچ که به مدافع حریف نیز برخورد کرده بود، به گل رسید.

در نیمه دوم باز هم این شاگردان مونتلا بودند که نبض کار را در اختیار گرفته و سعی بر کنترل جریان بازی داشتند. دقایقی هم به همین منوال سپری شده و پس از تعویض والرو با آمبروزینی بازی در اختیار تیم میزبان قرار گرفت ولی آنها هرگز نتوانستند موقعیتی جدی را خلق کنند. عملکرد خوب مدافعین و نتو باعث می شد توپ های زیادی در ضد حملات در اختیار مهاجمان قرار بگیرد ولی باز هم بی دقتی و از همه مهم تر واکنش های دیدنی کورچی آنها را ناکام می گذاشت. در حالی که متوس و ولسکی هم به جای خواکین و ایلیچیچ وارد میدان شده بودند، این کوادرادو بود که با یک حرکت انفرادی و ضربه ای مهار نشدنی برای بار سوم دروازه حریف را گشود تا جای خالی او در دیدار برابر ناپولی از همین حالا احساس شود.

به هر شکل با این پیروزی شمار امتیازات ویولا به 61 رسیده و فاصله خود را با اینتر به 5 امتیاز افزایش و با ناپولی به 7 امتیاز کاهش داد. به همین دلیل بازی این دو تیم در این هفته از اهمیت ویژه ای برای فلورانسی ها برخوردار می باشد. بازی بعدی فیورنتینا شنبه هفته آینده در برابر تیم ناپولی در شهر رم و در فینال رقابت های جام حذفی بوده و سپس در میانه هفته آینده بازی لیگ را برگزار خواهد کرد.
 

ترکیب و نمرات بازیکنان فیورنتینا در این دیدار:

نتو (6.5) – تومویچ (6.5) – گونزالو (7) – دیاکیته (6.5) – وارگاس (6) – آکوییلانی (6.5) – پیزارو (7.5) – والرو (7.5) – خواکین (7.5) – کوادرادو (8.5) – ایلیچیچ (7) / آمبروزینی (6) – متوس (6) – ولسکی (-) / مونتلا (7.5)