اخبار :: اخبار باشگاه

فیورنتینا 1-3 ناپولی ؛ شب تاریک برای فوتبال زیبای فیورنتینا

1720 شماره اطلاع نامه : فیورنتینا 1-3 ناپولی ؛ شب تاریک برای فوتبال زیبای فیورنتینا 1393/02/14 فیورنتینا 1-3 ناپولی ؛ شب تاریک برای فوتبال زیبای فیورنتینا اخبار باشگاه :: اخبار فیورنتینا 1-3 ناپولی ؛ شب تاریک برای فوتبال زیبای فیورنتینا
فیورنتینا 1-3 ناپولی ؛ شب تاریک برای فوتبال زیبای فیورنتینا

فیورنتینا 1-3 ناپولی ؛ شب تاریک برای فوتبال زیبای فیورنتینا

فیورنتینا 1-3 ناپولی

گل ها:
خوان وارگاس (28)
لورنزو اینزینیه (11-17) - دریس مرتنز (2+90)


تیم فیورنتینا یکی از دو گل دریافتی زود هنگام را جبران کرده و سپس موفق شد جریان کار را در اختیار بگیرد ولی در شرایطی که یوزیپ ایلیچیچ نتوانست دروازه تیم 10 نفره ناپولی را باز کند، این مرتنز بود که برای سومین بار نتو را مغلوب کرده و تیمش را به عنوان قهرمانی جام حذفی رساند.
 

این مسابقه به دلیل حواشی زیاد با تقریبا 1 ساعت تاخیر آغاز شد. درگیری خیابانی بین هواداران دو تیم به دخات پلیس منجر شده و در نهایت یک هوادار تیم ناپولی به ضرب گلوله پلیس راهی بیمارستان شده بود. همین موضوع بهانه ای شده بود برای هواداران ناپلی که مسئولین برگزاری مسابقه را برای شروع این دیدار تهدید کنند. آنها با بمب های دود زا مانع شروع بازی شدند و در نهایت با دخالت مارک همسیک، سران باشگاه و مسئولین مربوطه اجازه آغاز بازی داده شد.

مونتلا برای این دیدار تمامی بازیکنان خود را در اختیار داشت و فقط کوادرادو به دلیل محرومیت قادر به همراهی هم تیمی های خود نبود. روسی نیز روی نیمکت نشسته بود و ماریو گومز راهی سکو ها شده بود. به همین دلیل والرو در نقش یک مهاجم کاذب بازی کرده و وارگاس در خط میانی به کار گرفته شده بود. در سمت مقابل نیز هیگواین از ابتدا بازی کرد و جورجینیو و اینزینیه هم به بهرامی و مرتنز ترجیح داده شده بودند. این بازی تماشاگران ویژه ای را نیز داشت که می توان به سران دو باشگاه و چزاره پراندلی مربی تیم ملی ایتالیا اشاره کرد.

در نیمه اول دو گل زود هنگام از لورنزو اینزینیه در دو ضد حمله باعث شد تا بازیکنان فیورنتینا از نظر روانی دچار افت زیادی شوند ولی با مدیریت بسیار خوب پیزارو و والرو در میانه میدان، در نهایت ویولا فرم خود را پیدا کرده و موفق شد یکی از گل های خورده را توسط خوان وارگاس جبران کند. پس از گل باز هم فرصت های خوبی ایجاد شد که بی دقتی در پاس های آخر باعث از دست رفتن آنها شده و فقط حسرت آن موقعیت ها برای فلورانسی ها باقی ماند. در آخرین ثانیه های این نیمه هم آلبرتو آکوییلانی روی ارسال ایلیچیچ برای بار دوم دروازه را باز کرد که این بار کمک داور پرچم زده و در صحنه ای مشکوک، گل آکو را مردود اعلام کرد.

نیمه دوم داستانی کاملا متفاوت داشت به طوری که بنفش پوشان به طور کامل جریان کار را در اختیار گرفته و سعی در رسیدن به گل تساوی داشتند. تیم ناپولی هم به طور کامل به دفاع کردن مشغول بوده و به دنبال استفاده از ضد حملات بود. تلاش های ویولا با ورود ماتی و روسی به میدان شکل جدی تری به خود گرفت ولی فیروزه ای پوشان با قدرت دفاع می کردند. در آخرین دقایق نیز متری وارد میدان شد ولی او هم در باز کردن دروازه حریف ناکام بود. اما اصلی ترین صحنه این مسابقه در دقایق رو به پایان رقم خورد، جایی که یوزیپ ایلیچیچ در موقعیت تک به تک با رینا توپ را به بدترین شکل ممکن از دست داد تا آخرین شانس ویولا نیز برای رسیدن به گل تساوی از بین برود.

در حالی که فیورنتینا فقط به دنبال گل تساوی بود، در دقیقه 92 این مرتنز بود که روی اشتباه مدافعین توپی را درون محوطه جریمه تصاحب کرده و موفق شد بار دیگر دروازه نتو را باز کند. در این بازی گوخان اینلر هم به دلیل دریافت دو کارت زرد، در فاصله 10 دقیقه مانده به پایان مسابقه از زمین بازی اخراج شد. بدین ترتیب فیورنتینا با این شکست فقط مدال نقره این رقابت ها را کسب کرد و شاگردان رافا بنیتز به عنوان قهرمانی دست پیدا کردند. بازی بعدی ویولا در سری آ و در خانه در برابر ساسولو می باشد تا تیم حالا برای تثبیت رتبه چهارمی در لیگ تلاش کند.

ترکیب و نمرات بازیکنان فیورنتینا در این دیدار:

نتو (6.5) – تومویچ (4) – گونزالو (6.5) – سایچ (5.5) – پاسکوال (5) – آکوییلانی (5.5) – پیزارو (6.5) – وارگاس (6) – خواکین (6) – ایلیچیچ (5) والرو (6.5) / ماتی (6) – روسی (6) – متری (-) / مونتلا (5.5)