اخبار :: اخبار باشگاه

لیورنو 0-1 فیورنتینا ؛ تثبیت رتبه چهارم با درخشش مجدد روسی و کوادرادو

1734 شماره اطلاع نامه : لیورنو 0-1 فیورنتینا ؛ تثبیت رتبه چهارم با درخشش مجدد روسی و کوادرادو 1393/02/21 لیورنو 0-1 فیورنتینا ؛ تثبیت رتبه چهارم با درخشش مجدد روسی و کوادرادو اخبار باشگاه :: اخبار لیورنو 0-1 فیورنتینا ؛ تثبیت رتبه چهارم با درخشش مجدد روسی و کوادرادو
لیورنو 0-1 فیورنتینا ؛ تثبیت رتبه چهارم با درخشش مجدد روسی و کوادرادو

لیورنو 0-1 فیورنتینا ؛ تثبیت رتبه چهارم با درخشش مجدد روسی و کوادرادو

لیورنو 0-1 فیورنتینا

گل:

خوان کوادرادو (57)


تک گل خوان کوادرادو روی پاس پپیتو روسی یک پیروزی شیرین و سخت خارج از خانه را برای فیورنتینا به ارمغان آورد تا ویولا سرانجام رتبه چهارم را به طور کامل تصاحب کند. لیورنو نیز با این شکست، راهی سری بی شد.
 

نبرد تیم های رده چهارم و بیستم جدول رده بندی سری آ برای هر دو تیم بسیار حیاتی و مهم بود. فیورنتینا به دنبال کسب پیروزی و تثبیت رتبه چهارم و لیورنو نیز به دنبال آخرین شانس ها برای بقا در سری آ بودند. به همین دلیل بازی روندی بسیار کند و البته پر برخورد داشت که نزدیک به نیمی از بازیکنان حاضر در میدان با کارت زرد داور جریمه شده و بورخا مهاجم تیم لیورنو هم به دلیل خطای خشن روی آکوییلانی از بازی اخراج شد. مونتلا که نتو، گومز، اندرسون، دیاکیته و ولسکی را در اختیار نداشت از رونکالیا و وارگاس در دو سمت خط دفاعی بهره برده و آمبروزینی را جانشین پیزارو کرده بود. متری و روسی نیز روی نیمکت بودند تا متوس جوان بازی کند.

تنها گل این مسابقه در اوایل نیمه دوم و پس از ورود پیزارو و روسی به میدان به ثمر رسید. فیورنتینا که در نیمه اول نتوانسته بود خطری جدی روی دروازه حریف ایجاد کند، با ورود پیزارو و روسی به حرکات خود شکل تازه ای داده و در نهایت روی همکاری روسی و کوادرادو و پاس دقیق و زیبای پپیتو، این ستاره کلمبیایی و کاپیتان امروز فیورنتینا بود که در مصافی تک به تک با دروازه بان قرار گرفته و موفق شد روی بازگشت ضربه اول خود که به زیبایی توسط آنانیا مهار شده بود، دروازه خالی را باز کند. پس از این گل ویولا به کنترل بازی پرداخته و تیم حریف به ندرت فرصت گلزنی ایجاد کرد. با این حال دو عکس العمل زیبا از روزاتی باعث بسته نگه داشته شدن دروازه تیم در این بازی خارج از خانه شد.

در هر صورت فیورنتینا با کسب پیروزی در این مسابقه، جمع امتیازات خود را به عدد 64 رسانده و در فاصله یک هفته مانده به پایان رقابت ها با اختلاف 4 امتیازی نسبت به اینتر، مکان چهارم خود را تثبیت و قطعی کرد. بدین ترتیب شاگردان مونتلا در فصل آینده به صورت مستقیم راهی مرحله گروهی لیگ اروپا خواهند شد و بر خلاف سال گذشته، در دور مقدماتی شرکت نخواهند کرد. این موضوع از این جهت اهمیت دارد که فرصت استراحت و آماده سازی بیشتری برای تیم پیش از شروع فصل جدید فراهم خواهد شد. بازی آخر بنفش پوشان در خانه و برابر تیم تورینو که برای اروپایی شدن مبارزه می کند، خواهد بود.

ترکیب و نمرات بازیکنان فیورنتینا در این دیدار:

روزاتی (6.5) – رونکالیا (6) – گونزالو (6) – ساویچ (6) – وارگاس (6.5) – آکوییلانی (6.5) – آمبروزینی (6.5) – والرو (6) – ایلیچیچ (5.5) – کوادرادو (7) – متوس (5) / پیزارو (6.5) – روسی (6.5) – ماتی (-) / مونتلا (6.5)