اخبار :: اخبار باشگاه

فیورنتینا 2-2 تورینو ؛ جدال هیجان انگیز با نمایش عالی ویولا

1746 شماره اطلاع نامه : فیورنتینا 2-2 تورینو ؛ جدال هیجان انگیز با نمایش عالی ویولا 1393/02/29 فیورنتینا 2-2 تورینو ؛ جدال هیجان انگیز با نمایش عالی ویولا اخبار باشگاه :: اخبار فیورنتینا 2-2 تورینو ؛ جدال هیجان انگیز با نمایش عالی ویولا
فیورنتینا 2-2 تورینو ؛ جدال هیجان انگیز با نمایش عالی ویولا

فیورنتینا 2-2 تورینو ؛ جدال هیجان انگیز با نمایش عالی ویولا

فیورنتینا 2-2 تورینو

گل ها:

جوزپه روسی (پ 57) - آنته ربیچ (79)
مارچلو لاروندو (67) - یاسمین کورتیچ (84)
 

پنالتی از دست رفته السیو چرچی در آخرین ثانیه های نبرد آرتمیو فرانکی باعث شد تا تساوی 2-2 خانگی در برابر تورینو پایانی بر تلاش های فیورنتینا در رقابت های این فصل سری آ باشد.
 

آخرین نبرد بنفش پوشان در رقابت های این فصل در مقابل هواداران خودی برگزار شد، جایی که بنر های زیادی در راستای تمجید از عملکرد تیم و تشکر از بازیکنان در ورزشگاه نصب شده بودند. این بازی یک مهمان ویژه نیز داشت، گابریل عمر باتیستوتا اسطوره باشگاه که این روز ها در فلورانس حضور دارد، از نزدیک بازی ویولا را دنبال می کرد. حساسیت این بازی به این دلیل بود که تیم تورینو در صورت پیروزی راهی لیگ اروپا خواهد می شد، اتفاقی که در نهایت با از دست رفتن پنالتی ثانیه های پایانی، رخ نداده و تورینو در کمال شایستگی، جای خود را با پارما عوض کرده و شاگردان روبرتو دونادونی راهی لیگ اروپا شدند.

مونتلا که برای این دیدار حساس چند مهره کلیدی از جمله نتو، دیاکیته، ساویچ و متوس را در اختیار نداشت، از جوزپه روسی و احمد حجازی که به تازگی مصدومیت را پشت سر گذاشته اند در ترکیب اصلی استفاده کرده و ماریو گومز را روی نیمکت نشانده بود. فاکوندو رونکالیا نیز به نناد تومویچ ترجیح داده شده و آنتونیو روزاتی از دروازه تیم حراست می کرد. در سمت مقابل جامپیرو ونتورا در غیاب ستارگان زیادی چون چیرو ایموبیله، آقای گل سری آ به همراه باشا، فارنرود، مازیلو، پاسکواله و رودریگز، از السیو چرچی و ریکاردو مجورینی در خط حمله تیمش بهره می برد.

نیمه اول موقعیت های زیادی روی دروازه دو تیم ایجاد نشد و تیم تورینو به دنبال محافظت از دروازه خود بود تا بتواند از ضد حملات برای رسیدن به گل استفاده کند. اما فیورنتینا که بدون استرس بازی می کرد، نمایش بسیار خوبی را ارائه کرده و بازیکنان به راحتی حرکات مورد نظرشان را در زمین پیاده می کردند. با این حال مهاجمین دو تیم چندین بار شانس گلزنی پیدا کردند که بی دقتی و عملکرد خوب مدافعین باعث شد دروازه ها بسته بماند. ضربه دیدنی روسی که با برخورد به مدافعین تغییر مسیر داده و توسط پادلی راهی کرنر شده بود، اصلی ترین موضعیت بنفش پوشان در این نیمه بود.

نیمه دوم نیز روال بازی با برتری ویولا در میدان جریان داشت تا اینکه روی یک حرکت بسیار دیدنی تیمی، خوان کوادرادو درون محوطه جریمه سرنگون شده و جوزپه روسی موفق شد پنالتی به دست آمده را تبدیل به گل کند. روسی دقایقی بعد زمین بازی را ترک کرد و خواکین وارد میدان شد ولی این تیم میهمان بود که توسط به سرعت لاروندو مهاجم سابق فیورنتینا گل تساوی را به ثمر رساند. در ادامه در حالی که سفید پوشان به فشار حملات خود اضافه می کردند، آنته ربیچ تازه وارد پس از مدت ها مصدومیت، روی یک ضد حمله و پاس دیدنی کوادرادو، در موقعیتی تک به تک با دروازه بان، به زیبایی موفق به گشودن دروازه حریف شد.

این گل تقریبا امید های تورینو را برای اروپایی شدن از بین برد ولی بازیکنان این تیم همچنان به حملات خود ادامه می دادند و در نهایت یاسمین کورتیچ با یک ضربه آزاد دیدنی بار دیگر بازی را به تساوی کشاند. در شرایطی فلورانسی ها موقعیت های زیادی را روی ضد حملات از دست می دادند، در فاصله کمتر از دو دقیقه مانده به پایان دیدار، بارتو با خطای رونکالیا درون محوطه جریمه سرنگون شد تا هواداران تورینو بار دیگر خود را در اروپا ببیند. اما ضربه پنالتی السیو چرچی ستاره سابق فیورنتینا به زیبایی توسط آنتونیو روزاتی مهار شد تا فصل رویایی چرچی و هم تیمی هایش در یک لحظه به فراموشی سپرده شود.

به هر شکل فیورنتینا با این تساوی 65 امتیازی شده و در رتبه چهارم جدول جای گرفت. تورینو نیز با توجه به این تساوی و پیروزی تیم پارما در برابر لیورنو، جای خود را به این تیم داده تا در نهایت شاگردان روبرتو دونادونی پس از سال ها به اروپا باز گردند. نکته دیگر در این مسابقه این بود که ماریو گومز با وجود قرار گرفتن در لیست نفرات و نشستن روی نیمکت، بنا به تشخیص وینچنزو مونتلا، فرصت بازی پیدا نکرد تا فصل کابوس واره این ستاره آلمانی در نهایت به پایان برسد. اما بر خلاف گومز، پپیتو روسی با ارائه یک نمایش عالی دیگر، باز هم آمادگی خود را به اثبات رساند.

ترکیب و نمرات بازیکنان فیورنتینا در این دیدار:

روزاتی (6.5) - رونکالیا (6) - گونزالو (6) - حجازی (6) - پاسکوال (6) - آکوییلانی (6.5) - پیزارو (7) - والرو (6.5) - کوادرادو (7.5) - وارگاس (6) – روسی (7) / خواکین (6) – ربیچ (6.5) – باکیچ (-) / مونتلا (7)