اخبار :: اخبار باشگاه

6 راه حل برای مشخص شدن آینده کوادرادو

1752 شماره اطلاع نامه : 6 راه حل برای مشخص شدن آینده کوادرادو 1393/03/02 6 راه حل برای مشخص شدن آینده کوادرادو اخبار باشگاه :: اخبار 6 راه حل برای مشخص شدن آینده کوادرادو
6 راه حل برای مشخص شدن آینده کوادرادو

6 راه حل برای مشخص شدن آینده کوادرادو

کمتر از 1 ماه به تاریخ نهایی برای مشخص شدن وضعیت بازیکنان مشترک بین تیم های ایتالیایی باقی مانده ولی وضعیت خوان کوادرادو ستاره کلمبیایی تیم فیورنتینا که نقش اصلی در تعیین استراتژی باشگاه در تابستان را بر عهده دارد، همچنان مبهم می باشد.

کوادرادو در تابستان 2012 طبق توافق بین دو تیم فیورنتینا و اودینزه، برای یک فصل به طور قرضی راهی فلورانس شد. ویولا برای این انتقال قرضی 1 میلیون پرداخت کرده و بر اساس قرارداد بین طرفین، حق خرید نیمی از مالکیت این بازیکن را در تابستان 2013 با مبلغ 5.5 میلیون در اختیار داشت. اتفاقی که مطابق انتظار رخ داده و در انتهای سال گذشته، باشگاه فیورنتینا با پرداخت مبلغ توافقی، نصف دوم مالکیت کوادرادو را بدست آورد. بدین ترتیب این ستاره 25 ساله به بازیکنی مشترک بین تیم های فیورنتینا و اودینزه تبدیل شد.

اما پیچیدگی وضعیت کوادرادو از این فصل شروع شد. جایی که درخشش خیره کننده وینگر خوش تکنیک باعث شد تا مشتری های زیادی از لیگ های معتبر اروپا به دنبال جذب این بازیکن باشند. به همین دلیل اودینزه در مقابل فروش نیمی از مالکیت که در اختیار داشت، مقاومت کرده و دو تیم هنوز در این مورد به توافق نرسیده اند. اما 6 راه حل کلی برای مشخص شدن وضعیت خوان کوادرادو وجود دارد که هر کدام از آنها شرایط ویژه خود را دارند. در زیر نگاهی داریم به راه حل های موجود برای تعیین آینده کوادرادو:

1- تیم فیورنتینا با مبلغ درخواستی تیم اودینزه موافقت کرده و پس از خریداری کامل مالکیت، او را به بالاترین پیشنهاد تابستانی بفروشد. اما مبلغ درخواستی اودینزه 15 میلیون به علاوه نیمی از مالکیت فدریکو برناردسکی ستاره جوان تیم فیورنتینا می باشد که قبول این درخواست از سوی پراده تقریبا غیر ممکن به نظر می رسد.

2- تیم اودینزه با مبلغ پیشنهادی تیم فیورنتینا موافقت کرده و مالکیت کوادرادو را در اختیار ویولا قرار دهد و سپس وی راهی تیمی دیگر شود. پیشنهاد سران باشگاه مبلغی در حدود 10 تا 12 میلیون می باشد که در این بین انتقال قرضی بازیکنانی چون باباکار یا برناردسکی به فریولی نیز محتمل به نظر می رسد.

3- هر دو تیم نیم مالکیت خود را در اختیار داشته باشند و کوادرادو را به طور مشترک به فروش برسانند. در این صورت مبلغ حاصل از فروش به طور مساوی بین دو تیم تقسیم می شود، مبلغی که به احتمال زیاد بین 30 تا 35 میلیون خواهد بود. بدین صورت سهم هر تیم چیزی در حدود 15 تا 17.5 میلیون خواهد شد.

4- از آنجایی که طبق توافق دو تیم، اودینزه نمی تواند بدون مجوز ویولا، سهم مالکیت خود را به تیمی دیگر بفروشد، فیورنتینا این کار را انجام داده و سهم مالکیتش را به یک تیم دیگر واگذار کند. در این صورت به احتمال زیاد مبلغی در حدود 15 میلیون به باشگاه خواهد رسید.

5- دو تیم پیش از رسیدن روز نهایی مشخص شدن وضعیت بازیکنان مشترک، تصمیم به تمدید قرارداد اشتراکی خود گرفته و بدین ترتیب کوادرادو برای 1 سال دیگر نیز در فلورانس ماندنی شود.

6- سران باشگاه بر سر مواضع خود پافشاری کنند که بدین ترتیب می بایست منتظر رسیدن به مرحله "پیشنهاد کور" باشیم. مرحله ای که هر ساله در فوتبال ایتالیا برای بازیکنان مشترکی که در مالکیت آنها توافق ایجاد نشده برگزار می شود و بازیکن مورد نظر به بالاترین پیشنهاد از سوی دو تیم مالک، داده شده و مبلغ پیشنهادی به تیم دوم داده می شود.

لازم به ذکر است که باشگاه فیورنتینا در صورت انجام هر یک از حالت های 1 تا 4، به احتمال فراوان کوادرادو را به فروش خواهد رساند تا ضمن جبران مبلغ پرداخت شده، مقداری را نیز برای خرید بازیکنان مورد نظر هزینه کند. اما مورد 5 باعث می شود که کوادرادو به طور قطع در فلورانس بماند و مورد 6 نیز شرایطی بسیار مبهم را برای این ستاره ایجاد می کند.