اخبار :: اخبار نقل و انتقالات

رسمی: جاشوا بریلانته از استرالیا رسید

1807 شماره اطلاع نامه : رسمی: جاشوا بریلانته از استرالیا رسید 1393/04/20 رسمی: جاشوا بریلانته از استرالیا رسید اخبار نقل و انتقالات :: اخبار رسمی: جاشوا بریلانته از استرالیا رسید
رسمی: جاشوا بریلانته از استرالیا رسید

رسمی: جاشوا بریلانته از استرالیا رسید

تیم فیورنتینا امروز در اقدامی جالب و ناگهانی، به طور رسمی از خرید جاشوا بریلانته هافبک تیم نیوکاسل جتز استرالیا خبر داد. این بازیکن چهارمین خرید تابستانی ویولا پس از تاتاروزانو، بلک و اوکتاویو می باشد.

همانند اتفاقی که برای اوکتاویو رخ داد، باشگاه فیورنتینا این بار نیز بدون هیچ خبر قبلی و به صورت کاملا ناگهانی خریدی دیگر را انجام داد. این بار یک بازیکن استرالیایی که پاسپورت ایتالیایی دارد و به همین دلیل بازیکن خارجی محسوب نخواهد شد. جاشوا بریلانته در خط میانی و سمت راست خط دفاعی توانایی بازی کردن دارد و در دو سال گذشته یکی از بهترین ستارگان جوان فوتبال استرالیا بوده است. این بازیکن 21 ساله در لیست 30 نفره کشورش برای جام جهانی حضور داشت ولی در نهایت با تصمیم مربی راهی به برزیل پیدا نکرد.

بریلانته در صحبتی کوتاه پس از رسمی شدن انتقال به فیورنتینا چنین گفت: "من واقعا از رفتن به فیورنتینا هیجان زده ام و بی صبرانه منتظر شروع دوران فوتبال خود در ایتالیا هستم. دو فصل فوق العاده را در جتز سپری کردم و از آنها به دلیل فرصت پیشرفتی که در اختیار جوانان قرار می دهند، سپاسگذارم."

رابی میدلبی مدیر اجرایی باشگاه نیوکاسل جتز نیز صحبت هایی را مطرح کرده است: "به عنوان یک باشگاه فوتبال، به جاشوا افتخار می کنیم که چنین پیشرفتی داشته است. این یک فرصت استثنایی برای این بازیکن می باشد چون باید در تیمی به میدان برود که در رقابت های سخت و دشواری چون سری آ و لیگ اروپا حضور دارد. ما به نوبه خود از جاشوا تشکر می کنیم و بهترین آرزو ها را برای او در سفر به فیورنتینا داریم."

روکو دی زیو یک مفسر فوتبالی معروف ایتالیا نیز در مورد جاشوا نظرات خوبی را بیان کرده است: "بریلانته یک استعداد فوق العاده است که در طول 3 سال گذشته پیشرفتی عالی داشته است. او از لحاظ فیزیکی واقعا قدرتمند است. سانتر های بسیار خوبی دارد و در سمت راست زمین یا قلب خط میانی می تواند به میدان برود. شباهت زیادی به کارل والری (بازیکن استرالیایی تیم ترنانا) داشته و در عین قدرت زیاد، تکنیک بسیار خوبی هم دارد. به اندازه مارک برشانو (بازیکن استرالیایی سابق لازیو) بلند قامت نیست (177 سانتی متر) ولی به نظر من می تواند دوران خوبی را در فیورنتینا داشته باشد."