اخبار :: اخبار بازی ها

فیورنتینا 2-1 رئال ؛ پیروزی ارزشمند ویولا در برابر قهرمان اروپا

1881 شماره اطلاع نامه : فیورنتینا 2-1 رئال ؛ پیروزی ارزشمند ویولا در برابر قهرمان اروپا 1393/05/25 فیورنتینا 2-1 رئال ؛ پیروزی ارزشمند ویولا در برابر قهرمان اروپا اخبار بازی ها :: اخبار فیورنتینا 2-1 رئال ؛ پیروزی ارزشمند ویولا در برابر قهرمان اروپا
فیورنتینا 2-1 رئال ؛ پیروزی ارزشمند ویولا در برابر قهرمان اروپا

فیورنتینا 2-1 رئال ؛ پیروزی ارزشمند ویولا در برابر قهرمان اروپا

تیم فیورنتینا در یک بازی دوستانه در شهر ورشو لهستان موفق شد در برابر تیم رئال مادرید قهرمان اروپا به یک برتری ارزشمند دست پیدا کند. ماریو گومز و مارکوس آلونسو توانستند گل زود هنگام کریس رونالدو را پاسخ داده و بنفش پوشان را سربلند از میدان خارج کنند.

طبق برنامه ای که از چندین هفته پیش در نظر گرفته شده بود، تیم فیورنتینا در کشور لهستان به مصاف رئال رفت تا نبردی تدارکاتی با قهرمان اروپا در ورزشگاه میزبان فصل آینده اروپا برگزار کند. وینچنزو مونتلا برای این دیدار از نتو درون دروازه استفاده کرده و آلونسو را در سمت چپ خط دفاعی قرار داده بود. در خط میانی هم "سه شگفت انگیز ویولا" حضور داشته و وارگاس از گومز و باباکار حمایت می کرد. در سمت مقابل، کارلتو از تعداد زیادی از جوانان خود در ترکیب استفاده کرده ولی خدیرا، آلونسو، دی ماریا، رودریگز و کریس رونالدو در میدان حضور داشتند.  کیلور ناواس هم جای کاسیاس را در ترکیب گرفته بود.

بازی با برتری سریع رئال آغاز شد و کریس رونالدو خیلی زود کهکشانی را پیش انداخت. سفید پوشان تسلط کافی بر جریان مسابقه داشتند و ویولا چشم به ضد حملات داشت. با این حال در دقیقه 26 و روی اشتباه ژابی آلونسو، آکوییلانی توپی را برای گومز مهیا کرد تا این مهاجم آلمانی موفق به گلزنی شود. پس از گل بنفش پوشان نبض بازی را در اختیار گرفتند ولی رئال یک گل دیگر نیز به ثمر رساند که به درستی از سوی داور به دلیل آفساید مردود اعلام شد. هر دو تیم موقعیت های خوب دیگری نیز داشتند ولی در نهایت بازی با یک تعادل نسبی در نیمه اول به پایان رسید.

رئال نیمه دوم را با 4 تعویض آغاز کرد که رونالدو و رودریگز از ترکیب بیرون رفتند ولی ستارگان دیگری چون کروس و بنزما وارد میدان شدند. بازی در ابتدا باز هم با برتری رئال دنبال می شد ولی نکته کاملا مشخص عدم علاقه هر دو تیم به وارد کردن فشار بیش از حد در موقع حمله بود. شرایط یک بازی دوستانه به خوبی در میدان دیده می شد ولی با این حال تیم فیورنتینا با استفاده از حرکت زیبای آلونسو در سمت چپ میدان موفق شد گل دوم را نیز توسط این بازیکن جوان به ثمر برساند. شوت سنگین وارگاس که به زیبایی توسط ناوان مهار شد و ضربه چیپ عالی دی ماریا که از کنار دروازه به بیرون رفت، از جمله موقعیت های عالی دو تیم بودند.

نکته قابل توجه در این بازی تعداد زیاد تعویض های دو تیم بود که تقریبا در 15 دقیقه پایانی باعث کند شدن روند بازی شده بود. هر دو مربی به بازیکنان جوان خود فرصت کسب تجربه دادند که در این میان حتی نیکولو گیلی بازیکن 18 ساله ویولا نیز موفق شد برای اولین بار در ترکیب تیم قرار بگیرد. با این وجود نمی توان نمایش عالی شاگردان مونتلا که در غیاب روسی و کوادرادو راهی این بازی شده بودند را نادیده گرفت. این پیروزی در برابر قهرمان اروپا می تواند انگیزه و روحیه ای مضاعف به تیم در آستانه رقابت های سری آ بدهد.

ترکیب تیم فیورنتینا در این دیدار:

نتو – تومویچ (پیکینی) – گونزالو (حجازی) – ساویچ – آلونسو (پاسکوال) – آکوییلانی (بریلانته) – پیزارو (ولسکی) – والرو (گیلی) – وارگاس (لاتزاری) – گومز (ایلیچیچ) – باباکار (برناردسکی)