اخبار :: اخبار باشگاه

باسانتا در فکر قهرمانی با فیورنتینا

1899 شماره اطلاع نامه : باسانتا در فکر قهرمانی با فیورنتینا 1393/06/04 باسانتا در فکر قهرمانی با فیورنتینا اخبار باشگاه :: اخبار باسانتا در فکر قهرمانی با فیورنتینا
باسانتا در فکر قهرمانی با فیورنتینا

باسانتا در فکر قهرمانی با فیورنتینا

خوزه ماریا باسانتا مدافع آرژانتینی جدید تیم فیورنتینا امروز در کنفرانس مطبوعاتی خود شرکت کرده و به هوادارن ویولا معرفی شد. این بازیکن از اینکه توانسته از آخرین فرصت انتقال به اروپا استفاده کند، ابراز رضایت کرده و معتقد است فلورانسی ها می توانند برای قهرمانی در سری آ نیز رقابت کنند.

مدافع ملی پوش تیم ملی آرژانتین در رقابت های جام جهانی برزیل، ماه گذشته به تیم فیورنتینا ملحق شد ولی به دلیل برخی مسائل اداری که در انتقال این بازیکن از تیم مونتری مکزیک به فلورانس پیش آمده بود، تا امروز نتوانست برای ویولا در دیدار های دوستانه به میدان برود. به هر ترتیب حالا تمامی مشکلات برطرف شده و مدافع باتجربه جدید تیم مونتلا آماده بازی کردن برای فیورنتینا می باشد:

"من این موقعیت عالی را در این مرحله از زندگی ورزشی خودم داشتم که احتمالا آخرین شانس برای حضور در فوتبال اروپا بود. به همین دلیل به همراه خانواده ام تصمیم گرفتم که به فلورانس برویم. سری آ یکی از بهترین ها در دنیا می باشد و فیورنتینا هم باشگاهی بزرگ است که می خواهد بیشتر و بیشتر پیشرفت کند. هدف ما این است که در جمع 4 تیم برتر جدول قرار داشته باشیم و حتی شاید به کسب اسکودتو نیز فکر کردیم. من در وضعیت خوبی قرار دارم و هفته پیش را به طور کامل تمرین کردم ولی نتوانستم در دیدار های دوستانه حاضر باشم چون مشکلات اداری در انتقال ایجاد شده بود. با این حال من کاملا آماده و در اختیار مربی هستم."

"پست بازی؟ در هر دو سیستم 3 و 4 نفره خط دفاعی می توانم بازی کنم ولی در هر پستی که مربی از من بخواهد بازی خواهم کرد چون هدف من کمک کردن به تیم است. علاقه ای به صحبت در مورد خصوصیات خودم ندارم. همیشه سعی می کنم از هر نظر پیشرفت کنم و به این کار ادامه خواهم داد. جام جهانی؟ این یک تجربه فوق العاده مهم بود که توانستم در برابر بهترین بازیکنان فوتبال دنیا به میدان بروم. مسی بهترین بازیکن دنیاست و حتی در تمرینات نیز شما را شگفت زده خواهد کرد. او برای من نیز در پیشرفت کردن بسیار مفید بوده است. کارلوس توز را از زمانی که جوان تر بودم می شناختم و بی صبرانه منتظر رویارویی مجدد با او هستم."

"گونزالو؟ او یک مدافع عالی است ولی مربی تیم تصمیم گرفت بازیکن دیگری را به برزیل ببرد. حالا با مربی جدید او هنوز هم شانس برای بازگشت به تیم ملی دارد. گومز؟ من با او در روز فینال جام جهانی دیدار کردم. او بازیکنی مهم برای ماست و امیدوارم هرچه سریع تر به تیم ملی آلمان نیز بازگردد. شماره 19؟ دلیل خاصی نداشت، یکی از شماره های خالی در لیست بود. من به 15 و 23 علاقه دارم ولی آنها در اختیار بازیکنان دیگر بودند. کوادرادو؟ او ارزش های خود را اثبات کرده است و امیدوارم در هر جایی که دوست دارد بازی کرده و به پیشرفت خود ادامه دهد. با این حال امیدوارم در فلورانس بماند چون او بازیکنی است که می تواند در زمین تفاوت ایجاد کرده و به تیم ما کمک کند."

وینچنزو گوئرینی هم در این مراسم حضور داشته و صحبت های کوتاهی را انجام داد: "باسانتا بازیکن باتجربه ای است که در جام جهانی بازی کرده و نیازی به معرفی ندارد. او می تواند با تجربه خود در داخل و خارج زمین به تیم کمک کند. در پست های زیادی در خط دفاعی بازی می کند که برای ما بسیار مفید خواهد بود. ما نیز باید زمان لازم را در اختیار او قرار دهیم."