اخبار :: اخبار بازی ها

فیورنتینا 3-0 اینتر ؛ نمایش با شکوه ویولا در آرتمیو فرانکی

1980 شماره اطلاع نامه : فیورنتینا 3-0 اینتر ؛ نمایش با شکوه ویولا در آرتمیو فرانکی 1393/07/13 فیورنتینا 3-0 اینتر ؛ نمایش با شکوه ویولا در آرتمیو فرانکی اخبار بازی ها :: اخبار فیورنتینا 3-0 اینتر ؛ نمایش با شکوه ویولا در آرتمیو فرانکی
فیورنتینا 3-0 اینتر ؛ نمایش با شکوه ویولا در آرتمیو فرانکی

فیورنتینا 3-0 اینتر ؛ نمایش با شکوه ویولا در آرتمیو فرانکی

فیورنتینا 3-0 اینتر

خوما باباکار (7) - خوان کوادرادو (19) - نناد تومویچ (76)

در شبی که نناد تومویچ اولین گل خود را با لباس فیورنتینا در سری آ به ثمر رساند، بنفش پوشان پس از ماه ها انتظار سرانجام با ارائه یک نمایش عالی و در هم شکستن تیم اینتر به یک پیروزی خانگی ارزشمند دست پیدا کردند.

در هفته ششم رقابت های سری آ و در مقابل دیدگان بیش از 30 هزار نفر از جمله آندره آ دلاواله و گابریل باتیستوتا در ورزشگاه آتمیو فرانکی شهر فلورانس، تیم فیورنتینا موفق شد با غلبه بر اینتر پس از بیش از 5 ماه انتظار در یک بازی خانگی به پیروزی برسد. مونتلا که برای این دیدار روسی، گومز، مارین، ریچاردز و خواکین را در اختیار نداشت، بار دیگر کوادرادو، گونزالو و ساویچ را در ترکیب خود می دید. ضمن اینکه والرو و پاسکوال نیز نیمکت نشین کورتیچ و آلونسو شده بودند و ماتی فرناندز از باباکار و کوادرادو در خط حمله حمایت می کرد. اوسوالدو نیز در سمت مقابل در برابر تیم سابق خود قرار گرفته و در کنار ایکاردی بازی می کرد.

دو گل استثنایی از خوما باباکار و خوان کوادرادو باعث پیروزی ویولا در نیمه اول شدند. شاگردان وینچنزو مونتلا در این نیمه به خوبی بازی را کنترل کرده و از همان ابتدا دروازه هندانویچ را با تهدید های جدی روبرو کردند که ابتدا باباکار و سپس کوادرادو با شوت های عالی خود موفق شدند این سنگربان را مغلوب کنند. البته بازیکنان اینتر نیز چند باری اقدام به شوت زنی کردند که فقط روی یک صحنه، نتو در مقابل توپ دودو به خوبی عکس العمل نشان دا و در سایر دفعات ضربات سفید پوشان تیم میهمان با اختلاف به بیرون رفتند. در این نیمه هندانویچ یک بار دیگر نیز در برابر ضربه باباکار ایستادگی کرد.

در نیمه دوم این تیم اینتر بود که سعی بر ایجاد فشار و رسیدن به گل داشت ولی بنفش پوشان میزبان با وجود اینکه برای دقایقی مالکیت توپ را به حریف واگذار کرده بودند، در ضد حملات بسیار خطرناک نشان داده و یکی دو مرتبه نیز تا آستانه گلزنی پیش رفتند. تا اینکه نناد تومویچ با عبور از بین مدافعین اینتر و ضربه ای زمینی، هندانویچ نا آماده را مغلوب کرده و اولین گل خود با پیراهن فیورنتینا را جشن گرفت. این بازیکن شادی گل خود را با هواداران تقسیم کرده و مورد تشویق تمامی ورزشگاه نیز قرار گرفت. تنها حملات اینتر در این نیمه سه ضربه توسط هرنانس، مدل و دی آمبروزیو بودند که نتو در برابر تمامی آنها عملکردی عالی داشت.

در لحظات پایانی بازی نیز جاشوا بریلانته که پس از چندین هفته، دقایقی را فرصت بازی کردن پیدا کرده بود در آستانه گلزنی قرار داشت که خسوس توپ او را از روی خط دروازه برگشت داد. در هر صورت فیورنتینا با این پیروزی ارزشمند توانست بار دیگر در فلورانس جشن برد برپا کرده و هواداران را خوشحال کند. ویولا حالا 9 امتیازی شده ولی همچنان در رتبه نهم جدول قرار دارد. بازی بعدی فیورنتینا دو هفته دیگر و پس از برگزاری بازی های ملی در برابر تیم لازیو خواهد بود که می تواند زمان خوبی برای بازگشت نفراتی چون گومز و مارین به ترکیب تیم باشد.
 

ترکیب تیم فیورنتینا در این دیدار:

نتو – تومویچ – گونزالو – ساویچ – آلونسو – آکوییلانی – پیزارو – کورتیچ – ماتی (وارگاس 78) – کوادرادو (بریلانته 85) – باباکار (برناردسکی 65)