اخبار :: اخبار بازی ها

فیورنتینا 1-1 پائوک ؛ صعود به مرحله حذفی با تساوی خانگی

2023 شماره اطلاع نامه : فیورنتینا 1-1 پائوک ؛ صعود به مرحله حذفی با تساوی خانگی 1393/08/15 فیورنتینا 1-1 پائوک ؛ صعود به مرحله حذفی با تساوی خانگی اخبار بازی ها :: اخبار فیورنتینا 1-1 پائوک ؛ صعود به مرحله حذفی با تساوی خانگی
فیورنتینا 1-1 پائوک ؛ صعود به مرحله حذفی با تساوی خانگی

فیورنتینا 1-1 پائوک ؛ صعود به مرحله حذفی با تساوی خانگی

فیورنتینا 1-1 پائوک

مانوئل پاسکوال (88)
مارتن مارتنز (81)

تیم فیورنتینا در حالی در ورزشگاه آرتمیو فرانکی در برابر رقیب یونانی خود به تساوی دست پیدا کرد که به طور کامل جریان بازی را در دست داشته و از موقعیت های فراوان گلزنی خود استفاده نکردند.

چهارمین دیدار از مرحله گروهی رقابت های لیگ اروپا در حالی انجام می شد که ویولا برای پاک کردن شکست برابر سمپدوریا و کسب روحیه برای دیدار مقابل ناپولی پای به این نبرد خانگی گذاشته بود. البته کسب 1 امتیاز نیز برای صعود ویولا به دور حذفی کافی بود ولی ضعف گلزنی بنفش پوشان در این بازی می تواند باعث نگرانی کادر فنی و هواداران شود. مونتلا که روسی و برناردسکی، آکوییلانی و ساویچ را به دلیل مصدومیت در اختیار نداشت، از تاتاروزانو، تومویچ، باسانتا، پاسکوال، کورتیچ، لاتزاری، وارگاس و گومز در ترکیب اصلی استفاده کرده بود.

ویولا در نیمه اول عملکردی بسیار عالی داشت و برخلاف دیدار ابتدای هفته در مقابل سمپدوریا، موقعیت های گل زیادی را خلق کرد ولی با این حال ضعف در گلزنی حتی با وجود گومز نیز در تیم احساس می شد. بنفش پوشان بار ها توسط وارگاس، کورتیچ، گومز و کوادرادو شانس گلزنی داشتند که نمایش خوب دروازه بان حریف و البته بی دقتی در ضربات آخر باعث از دست رفتن این موقعیت ها شد. نکته جالب توجه در این نیمه، تلاش ماریو گومز برای تیم در کار های دفاعی و در مقابل تلاش تمامی بازیکنان برای رساندن توپ های آخر به گومز بود که البته ثمری نداشت.

در نیمه دوم باز هم بنفش پوشان مالکیت توپ و میدان را در اختیار داشتند ولی همچنان ضربات آخر به درستی زده نمی شد تا بازی با تساوی ادامه پیدا کند. در حالی که ویولا با ورود مارین و والرو به جای لاتزاری و وارگاس سعی بر گلزنی داشت، این تیم میهمان بود که با استفاده از حرکت انفرادی و تماشایی گولاسا و البته ضعف گونزالو و باسانتا در مهار او، در موقعیت گلزنی قرار گرفته و توسط مارتنز به گل رسید. سپس باباکار جای تومویچ را در میدان پر کرد و با گرفتن یک خطا پشت محوطه جریمه موجبات گل تساوی را فراهم کرد. مانوئل پاسکوال کاپیتان تیم به زیبایی هر چه تمام تر این ضربه آزاد را به گل تبدیل کرد.

البته به نظر می رسید در صحنه گل تیم پائوک، توپ از خط طولی زمین عبور کرده باشد ولی این تیم پیش از این یک گل دیگر نیز به ثمر رسانده بود که در صحنه ای مشکوک به آفساید، مردود اعلام شده بود. در هر صورت چهارمین نبرد ویولا در اروپا با اولین گل خورده و اولین تساوی آنها در این رقابت ها همراه بود تا با توجه به بازی رو در رو با این تیم یونانی، ویولا برتری داشته و صعود خود را قطعی کند. گنگام نیز در دیگر بازی این گروه با 2 گل از سد دینامو مینسک عبور کرد تا با 7 امتیاز پشت سر ویولا 10 امتیازی و بالاتر از پائوک 4 امتیازی قرار بگیرد. بازی بعدی ویولا در سری آ و در برابر ناپولی خواهد بود.
 

ترکیب و نمرات بازیکنان تیم فیورنتینا:

تاتاروزانو (6) – تومویچ (6) – گونزالو (5.5) – باسانتا (6) – پاسکوال (7.5) – کورتیچ (5.5) – پیزارو (7) – لاتزاری (6) – کوادرادو (6) – وارگاس (7) – گومز (5.5) / مارین (6.5) – والرو (6) – باباکار (6) / مونتلا (6)
 

ترکیب تیم پائوک:

گلیکوس – کیتسیو – کاتسیکاس – ویتور – اسپیروپولوس (زاولاس) – زیولیس – گولاسا – زانداریس – سالپینجیدیس (مارتنز) – پریرا (مادورو) – آناستاسیادیس