اخبار :: اخبار بازی ها

ورونا 1-2 فیورنتینا ؛ شروع مجدد ویولا با پیروزی خارج از خانه

2044 شماره اطلاع نامه : ورونا 1-2 فیورنتینا ؛ شروع مجدد ویولا با پیروزی خارج از خانه 1393/09/02 ورونا 1-2 فیورنتینا ؛ شروع مجدد ویولا با پیروزی خارج از خانه اخبار بازی ها :: اخبار ورونا 1-2 فیورنتینا ؛ شروع مجدد ویولا با پیروزی خارج از خانه
ورونا 1-2 فیورنتینا ؛ شروع مجدد ویولا با پیروزی خارج از خانه

ورونا 1-2 فیورنتینا ؛ شروع مجدد ویولا با پیروزی خارج از خانه

ورونا 1-2 فیورنتینا

گل ها:

نیکو لوپز (39)
گونزالو رودریگز (16) - خوان کوادرادو (62)

تیم فیورنتینا در هفته دوازدهم رقابت های سری آ در مقابل میزبان خود ورونا به برتری دست پیدا کرد تا بار دیگر به مسیر پیروزی بازگشته و نوسان نتیجه گیری در بازی های قبلی را جبران کند.

رقابت های سری آ پس از یک هفته وقفه به دلیل برگزاری بازی های ملی بار دیگر از سر گرفته شده و تیم فیورنتینا موفق شد در یک دیدار خارج از خانه در مقابل میزبان خود ورونا به پیروزی برسد. آندره آ مادورلینی مربی تیم ورونا با مصدومان زیاد برای این دیدار روبرو شده و مارتیچ، والوتی، یانکویچ، سورنسن و سالا را در اختیار نداشت ولی گولینی، بریویو، آگوستینی، کامپانیارو و تونی بازیکنان سابق فیورنتینا در ترکیب این تیم حاضر بودند. در سمت مقابل وینچنزو مونتلا که غیر از روسی، پاسکوال و برناردسکی سایر بازیکنان خود را در اختیار داشت، تیمش را با سیستم 2-5-3 روانه میدان کرده و از باسانتا، ماتی و خواکین در ترکیب اصلی بهره برد تا ریچاردز، آکوییلانی، مارین و ایلیچیچ نیمکت نشین شوند.

بازی در نیمه اول تقریبا متعادل پیش رفت و هر دو تیم موقعیت های خوبی برای گلزنی داشتند اما گل اول این مسابقه روی یک ارسال از سمت راست، ضربه سر آلونسو و ضربه تمام کننده گونزالو در دهانه دروازه به ثمر رسید. سپس ماریو گومز نیز یک بار با بدشانسی تیر دروازه را به لرزه در آورد ولی ضربه او به سرعت با شوتی که تونی به تیر زد، جبران شد. نمایش متعادل هر دو تیم ادامه داشت تا اینکه روی یک اشتباه از گونزالو در میانه میدان و توپ ربایی تونی، پاسی در عمق برای نیکو لوپز فراهم شد و این بازیکن نیز با سرعت بالای خود پس از جا گذاشتن باسانتا، موفق به گشودن دروازه شد.

در نیمه دوم سفید پوشان میهمان به طور کامل نبض بازی را در اختیار گرفته و سعی بر گلزنی داشتند اما این بار کم دقتی بازیکنان در ضربات آخر باعث از دست رفتن چند موقعیت بسیار عالی گلزنی شد. در حالی که وارگاس منتظر ورود به زمین به جای آلونسو بود، این بازیکن سانتری روی دروازه انجام داده و کوادرادو توانست برتری را بار دیگر برای ویولا به ارمغان آورد. سپس باباکار و کورتیچ نیز با چند دقیقه فاصله جای خواکین و گومز را پر کردند. اما چند توپ خوبی که باباکار از دست داد باعث شد تا ویولا دقایق آخر را تحت فشار شدید تیم میزبان قرار بگیرد. در این لحظات یک ضربه دیگر از رافا مارکز هم به تیر برخورد کرد تا در نهایت فیورنتینا با دست پر از میدان خارج شود.

در این دیدار برخی از ضعف های همیشگی تیم در کار های دفاعی بهبود پیدا کرده بود و در فاز تهاجمی نیز تیم عملکرد بهتری داشت. با این حال شاید همچنان ضعف در ضربات آخر و البته بدشانسی با تیم همراه است. نکته جالب این دیدار نیز کاپیتانی استفان ساویچ با وجود بازیکنانی چون گونزالو، والرو و پیزارو بود. با این پیروزی جمع امتیازات ویولا به عدد 16 رسیده و در رتبه دهم جدول رده بندی رقابت های سری آ قرار گرفت. بازی بعدی فیورنتینا در رقابت های لیگ اروپا و در خانه تیم گنگام فرانسه خواهد بود. سپس یک بازی خارج از خانه دیگر نیز در مقابل کالیاری در سری آ برای شاگردان وینچنزو مونتلا برنامه ریزی شده است.
 

ترکیب تیم ورونا (3-3-4):

رافائل - گونزالز - موراس - مارکز - آگوستینی - تاچسیدیس (ساویولا) - اوبادی (کامپانیارو) - هالفردسون (لازاروس) - لوپز - یونیتا - تونی


ترکیب و نمرات بازیکنان تیم فیورنتینا (2-5-3):

نتو (6) - ساویچ (6.5) - گونزالو (6) - باسانتا (5.5) - کوادرادو (7.5) - ماتی (5.5) - پیزارو (6.5) - والرو (7) - آلونسو (6.5) - خواکین (7) – گومز (6) / وارگاس (6) – باباکار (6) – کورتیچ (-) / مونتلا (6.5)