اخبار :: اخبار بازی ها

کالیاری 0-4 فیورنتینا ؛ نمایش بی نقص ویولا و بازگشت گومز به گلزنی

2056 شماره اطلاع نامه : کالیاری 0-4 فیورنتینا ؛ نمایش بی نقص ویولا و بازگشت گومز به گلزنی 1393/09/09 کالیاری 0-4 فیورنتینا ؛ نمایش بی نقص ویولا و بازگشت گومز به گلزنی اخبار بازی ها :: اخبار کالیاری 0-4 فیورنتینا ؛ نمایش بی نقص ویولا و بازگشت گومز به گلزنی
کالیاری 0-4 فیورنتینا ؛ نمایش بی نقص ویولا و بازگشت گومز به گلزنی

کالیاری 0-4 فیورنتینا ؛ نمایش بی نقص ویولا و بازگشت گومز به گلزنی

کالیاری 0-4 فیورنتینا

گل ها:

ماتی فرناندز (17-55) - ماریو گومز (69) - خوان کوادرادو (74)

ماریو گومز پس از 259 روز برای فیورنتینا گلزنی کرد تا نمایش عالی ویولا در سنت الیا تکمیل شده و فلورانسی ها به ادامه روند پیروزی های خود پیش از بازی حساس با یوونتوس ادامه دهند.

سومین دیدار پیاپی خارج از خانه در طول یک هفته گذشته نیز با برتری فیورنتینا به پایان رسید. در دیدار برابر کالیاری تمامی بازیکنان عملکردی عالی داشتند ولی مرد اول میدان ماتی فرناندز بود که دو گل را به ثمر رساند. با این حال این دیدار برای ماریو گومز حکم یک شروع مجدد داشت. مونتلا در این مسابقه برخلاف بازی با گنگام بار دیگر ستارگان خود را در ترکیب می دید و با ترکیبی کامل و سیستم 2-5-3 تیمش را راهی میدان کرده بود که باسانتا برای سومین بازی پیاپی در بین 11 نفر اصلی قرار گرفته بود. آلونسو، ماتی و خواکین هم در بازی بودند تا ریچاردز، وارگاس، آکوییلانی و مارین نیمکت نشین شوند.

تیم میزبان بازی را خیلی سریع آغاز کرد ولی سفید پوشان بودند که نبض بازی را در اختیار گرفته و در همان ابتدای مسابقه چندین بار خط دفاعی حریف را تهدید کردند. تا اینکه ماتی فرناندز روی یک ضربه ایستگاهی از کناره محوطه جریمه موفق شد گل اول مسابقه را به ثمر برساند. پس از گل نیز فلورانسی ها بازی را در اختیار داشتند و تیم کالیاری سعی می کرد با استفاده از سرعت و تکنیک ایباربو، در ضد حملات خطرناک نشان دهد که چند باری نیز خط دفاعی ویولا را اذیت کردند. در هر صورت عملکرد عالی مدافعین اجازه نداد تا شاگردان زدنک زمن در نیمه اول به گل دست پیدا کنند.

در نیمه دوم کالیاری بازی تهاجمی را از خود نشان داد و در فاصله کمتر از 2 دقیقه دو موقعیت عالی گلزنی بدست آورد که نتو و ساویچ آنها را دفع کردند. ساویچ در حالی در مقابل توپ فاریاس ایستادگی کرد که تمامی مدافعین و نتو جا مانده بودند و او آخرین نفر بود. پس از این موقعیت ها بار دیگر فیورنتینا به حملات خود ادامه داد و این بار روی پاس به عقب گومز، ماتی فرناندز با شوتی دقیق اختلاف را به دو گل رساند. سپس بنفش پوشان با آسودگی خاطر بیشتری به بازی مشغول شده و چند ضد حمله را طراحی کردند که تمامی آنها با بی دقتی بازیکنانی مثل گومز از دست رفت. اما گومز که تصمیم گرفته بود در این بازی گلزنی کند، روی یک فرار زیبا از میانه میدان، موفق شد پس از مدت ها به گل برسد.

در اواخر بازی نیز سفید پوشان که کاملا دفاع می کردند، با ضد حملات خود تیم میزبان را اذیت کرده و یک بار دیگر نیز توسط کوادرادو به گل رسیدند. البته این گل در شرایطی مشکوک به آفساید به ثمر رسید. مونتلا که از نتیجه مطمئن شده بود، ساویچ و کوادرادو را تعویض کرد تا خطر محرومیت در آستانه دیدار با یوونتوس آنها را تهدید نکند. ماتی فرناندز نیز دقایقی را استراحت کرد تا برای دیدار با یوونتوس آماده باشد. بازی بعدی فیورنتینا که حالا 19 امتیازی شده و در رتبه هشتم جدول قرار دارد، در خانه و در مقابل یوونتوس صدر نشین خواهد بود.
 

اسامی بازیکنان تیم کالیاری (3-3-4):

کراینو – پیزانو – روستینی – کپیتلی – بالزانو (کاپوانو) – کونتی – کریستیگ – اکدال (دسنا) – ایباربو – کاسو – فاریاس (لونگو)


ترکیب و نمرات بازیکنان تیم فیورنتینا (2-5-3):

نتو (6.5) – ساویچ (8.5) – گونزالو (7.5) – باسانتا (6.5) – خواکین (7.5) – ماتی (9) – پیزارو (7.5) – والرو (7.5) – آلونسو (6.5) – کوادرادو (7.5) – گومز (6.5) / آکوییلانی (7) – تومویچ (6) – وارگاس (6) / مونتلا (7.5)