اخبار :: اخبار بازی ها

فیورنتینا 1-1 رم ؛ تساوی خانگی و گلزنی مجدد ماریو گومز

2132 شماره اطلاع نامه : فیورنتینا 1-1 رم ؛ تساوی خانگی و گلزنی مجدد ماریو گومز 1393/11/05 فیورنتینا 1-1 رم ؛ تساوی خانگی و گلزنی مجدد ماریو گومز اخبار بازی ها :: اخبار فیورنتینا 1-1 رم ؛ تساوی خانگی و گلزنی مجدد ماریو گومز
فیورنتینا 1-1 رم ؛ تساوی خانگی و گلزنی مجدد ماریو گومز

فیورنتینا 1-1 رم ؛ تساوی خانگی و گلزنی مجدد ماریو گومز

فیورنتینا 1-1 رم

گل ها:

ماریو گومز (19)
آدم لیاییچ (49)

نبرد جذاب و دیدنی دو تیم فیورنتینا و رم در آرتمیو فرانکی با تساوی 1-1 به پایان رسید تا طلسم پیروز نشدن مونتلا در مقابل تیم سابقش همچنان ادامه پیدا کند.

در هفته بیستم رقابت های سری آ دو تیم فیورنتینا و رم در حالی به تساوی دست پیدا کردند که هر کدام از تیم ها یک نیمه نسبت به حریف خود برتری داشتند. وینچنزو مونتلا که روسی، برناردسکی، آکوییلانی، بادلی، لوپاتلی و نتو را به دلیل مصدومیت و ساویچ را به دلیل محرومیت در اختیار نداشت، از ترکیب همیشگی خود استفاده کرده و بار دیگر از وجود پیزارو در میدان بهره می برد و تومویچ را نیز به ریچاردز ترجیح داده بود. در سمت مقابل رودی گارسیا در غیاب توروسیدیس، کستن و بالزارتی، با ترکیب کامل تری پا به این میدان گذاشته و از فلورنزی در سمت راست خط دفاعی بهره می برد. مثلث تهاجمی ایتوربه-توتی-لیاییچ نیز برای گلزنی به میدان فرستاده شده بودند.

در نیمه اول تیم فیورنتینا با استفاده از امتیاز میزبانی، انگیزه بیشتری برای گلزنی از خود نشان داد و پس از ضربه گونزالو که از دهانه دروازه توسط ده روسی به بیرون کشیده شد، با استفاده از جایگیری خوب ماریو گومز روی شوت پیزارو، موفق به گلزنی شد. ویولا به حملات خود ادامه می داد و دو بار دیگر نیز توسط باسانتا و تومویچ در موقعیت گلزنی قرار گرفت که ضربات آنها با بدشانسی و اختلاف بسیار کم راهی به بیرون رفتند. بازیکنان تیم رم نیز چندین بار ضرباتی را از پشت محوطه شلیک کردند و یک بار نیز با ضربه سر ناینگولان خطرناک بودند که در تمامی صحنه ها، چیپرین تاتاروزانو با قاطعیت ایستادگی کرده و اجازه گلزنی را به حریف نداد.

در نیمه دوم روی فرار ایتوربه و با اشتباه باسانتا، این لیاییچ بود که موفق شد دروازه تیم سابق خود را باز کرده و بازی را به تساوی بکشاند. البته لیاییچ تمایلی به خوشحالی از خود نشان نداد. رم در این نیمه تیم برتر بود و یک بار دیگر نیز توسط ایتوربه در موقعیت گلزنی قرار گرفت که این بار تاتاروزانو مانع گلزنی او شد. اما دقایقی بازی به تعادل کشیده شد و ماتی فرناندز به همراه کورتیچ که به دقایقی بعد به جای ماتی به میدان آمد، فرصت های خوبی را از دست دادند. تومویچ نیز یک بار ده سانکتیس را به عکس العمل مجبور کرد ولی در نهایت دروازه دو تیم تا پایان بسته باقی ماند. مونتلا در این بازی آلونسو و باباکار را نیز به جای پاسکوال و گومز به میدان فرستاد تا آلینو دیامانتی فرصت بازی کردن پیدا نکند.

در هر صورت این بازی با تساوی به پایان رسید تا مونتلا یک بار دیگر هم در شکست دادن رم به عنوان یک مربی ناکام بماند. در این بازی باسانتا که روی گل رم مقصر اصلی به شمار می رفت، نمایش جالبی نداشت و ماتی فرناندز و کوادرادو نیز کمتر از حد انتظار ظاهر شدند. اما گومز و خواکین به همراه پیزارو از بهترین های میدان بودند. با توجه به سایر نتایج این هفته، ویولا با کسب 31 امتیاز در رتبه ششم جدول باقی ماند. بازی بعدی ویولا در خانه تیم هفتم جدول یعنی جنوا خواهد بود که در آن بازی دیوید پیزارو به دلیل دریافت کارت زرد در بازی امشب، محروم بوده و نمی تواند حاضر شود.
 

ترکیب و نمرات بازیکنان تیم فیورنتینا (2-5-3):

تاتاروزانو (7) – تومویچ (6) – گونزالو (7) – باسانتا (5) – خواکین (7) – ماتی (6) – پیزارو (7.5) – والرو (6) – پاسکوال (6.5) – کوادرادو (6)– گومز (7) / کورتیچ (5.5) – آلونسو (6) – باباکار (6) / مونتلا (6.5)
 

ترکیب تیم رم (3-3-4):

ده سانکتیس – فلورنزی – ماپو  – مانولاس – هولباس – ده روسی – ناینگولان – استروتمن (پیانیچ) - ایتوربه – لیاییچ (مایکون) – توتی (دسترو)