اخبار :: اخبار بازی ها

فیورنتینا 3-2 آتالانتا ؛ ویولا پیروز نبرد هیجان انگیز فلورانس

2157 شماره اطلاع نامه : فیورنتینا 3-2 آتالانتا ؛ ویولا پیروز نبرد هیجان انگیز فلورانس 1393/11/19 فیورنتینا 3-2 آتالانتا ؛ ویولا پیروز نبرد هیجان انگیز فلورانس اخبار بازی ها :: اخبار فیورنتینا 3-2 آتالانتا ؛ ویولا پیروز نبرد هیجان انگیز فلورانس
فیورنتینا 3-2 آتالانتا ؛ ویولا پیروز نبرد هیجان انگیز فلورانس

فیورنتینا 3-2 آتالانتا ؛ ویولا پیروز نبرد هیجان انگیز فلورانس

فیورنتینا 3-2 آتالانتا

گل ها:

خوزه باسانتا (18) - الساندرو دیامانتی (76) - مانوئل پاسکوال (89)
داویده زاپاکاستا (9) - ریچموند بواکی (83)

در روزی که الساندرو دیامانتی اولین گل خود برای ویولا را به ثمر رساند، تیم فیورنتینا موفق شد در یک دیدار سخت و نفس گیر و در دقایق پایانی میهمان خود آتالانتا را شکست داده و به روند رو به رشد خود ادامه دهد.

نتایج درخشان ویولا در هفته های اخیر، از جمله پیروزی در جام حذفی برابر رم باعث شده بود انتظارات از تیم افزایش پیدا کند. اما مونتلا برای کسب پیروزی در این بازی کار سختی در پیش داشت. روسی، گونزالو، برناردسکی، وارگاس و لوپاتلی در لیست مصدوم های تیم قرار داشتند و پیزارو نیز با وجود اعلام قبلی، در لحظات آخر جای خود را در ترکیب به ماتی فرناندز داد که قرار بود در این بازی نیمکت نشین باشد. با این حال ساویچ پس از 4 جلسه محرومیت به ترکیب بازگشته بود و آکوییلانی هم به همراه صلاح روی نیمکت حضور داشتند. در سمت مقابل نیز استفانو کولانتونو در خط حمله از مثلث مورالز-گومز-دنیس برای گلزنی به ویولا بهره می برد.

تیم فیورنتینا بازی را بسیار شکننده و متزلزل آغاز کرد و پس از دو اشتباه از تاتاروزانو که توسط مدافعین دفع شد، سرانجام زاپاکاستا موفق شد بار دیگر روی اشتباه سنگربان نا آماده ویولا در این مسابقه، گلزنی کند. اما بنفش پوشان واکنش بسیار خوبی به این گل داشته و پس از چند حمله ناموفق، روی ارسال دیدنی ماتی فرناندز و با ضربه سر تماشایی باسانتا به گل تساوی دست پیدا کردند. در این نیمه ویولا چند موقعیت خوب دیگر را نیز توسط باسانتا، دیامانتی و گومز از دست داد. نیمه دوم برخلاف نیمه اول با نظم بیشتری از سوی ویولا دنبال شد و در همان دقایق ابتدایی چندین موقعیت خوب گلزنی توسط بنفش پوشان با بی دقتی و عملکرد مناسب مدافعین حریف از دست رفت.

ویولا بار ها توسط دیامانتی در موقعیت گلزنی قرار گرفت و در یکی از این صحنه ها گومز موفق به گلزنی شد که به درستی به دلیل آفساید مردود اعلام شد. پیزارو و صلاح به جای والرو و خواکین به بازی آمدند تا سرانجام حملات ویولا به ثمر نشسته و دیامانتی با یک حرکت بسیار تماشایی، در مصافی تک به تک با اسپورتیلو، اولین گلش را برای فیورنتینا به ثمر برساند. خوشحالی بنفش پوشان زیاد ادامه پیدا نکرد و در حالی که مونتلا با ورود روزی به جای آلینو در تلاش برای حفظ نتیجه بود، روی یک غفلت همگانی در خط دفاعی، ریچموند بواکی موفق شد بازی را بار دیگر به تساوی بکشاند. با این حال ویولا تسلیم نشده و به حملات خود ادامه داد تا در نهایت با ضربه پاسکوال به گل سوم رسید.

یک حرکت از سمت راست زمین که با تکنیک عالی ماتی همراه شد و توپی که در دهانه دروازه در مقابل کاپیتان قرار گرفت تا در آخرین دقایق، ویولا به یک پیروزی دیگر دست پیدا کند. البته این گل در شرایطی مشکوک به آفساید به ثمر رسید. در هر صورت ویولا با کسب این پیروزی به امتیاز 35 رسید و در صورتی که تیم های لازیو و سمپدوریا نتایج خوبی کسب نکنند، ویولا به رتبه چهارم جدول صعود خواهد کرد. بازی بعدی فیورنتینا در خانه تیم آماده این روز ها یعنی ساسولو خواهد بود.
 

ترکیب و نمرات بازیکنان تیم فیورنتینا:

تاتاروزانو (5.5) – تومویچ (5.5) – ساویچ (7) – باسانتا (7) – خواکین (6) – ماتی (8.5) - بادلی (6) – والرو (5.5) – پاسکوال (7) – دیامانتی (8) – گومز (6.5) / پیزارو (6.5) – صلاح (6) – روزی (-) / مونتلا (6.5)
 

ترکیب تیم آتالانتا:

اسپورتیلو - بن الوان – استنداردو - مازیلو - بلینی (دل گروسو) – زاپاکاستا – کارمونا – چیگارینی - مورالز - گومز (بواکی) – دنیس (پینیا)