اخبار :: اخبار بازی ها

یوونتوس 1-2 فیورنتینا ؛ صلاح فاتح تورین، ویولا در یک قدمی فینال

2193 شماره اطلاع نامه : یوونتوس 1-2 فیورنتینا ؛ صلاح فاتح تورین، ویولا در یک قدمی فینال 1393/12/14 یوونتوس 1-2 فیورنتینا ؛ صلاح فاتح تورین، ویولا در یک قدمی فینال اخبار بازی ها :: اخبار یوونتوس 1-2 فیورنتینا ؛ صلاح فاتح تورین، ویولا در یک قدمی فینال
یوونتوس 1-2 فیورنتینا ؛ صلاح فاتح تورین، ویولا در یک قدمی فینال

یوونتوس 1-2 فیورنتینا ؛ صلاح فاتح تورین، ویولا در یک قدمی فینال

یوونتوس 1-2 فیورنتینا

گل ها:

فرناندو یورنته (24)
محمد صلاح (56 و 11)

دو گل زیبا و دیدنی از محمد صلاح و عملکرد عالی سایر بازیکنان در حفظ نتیجه باعث شد تا تیم فیورنتینا پس از سال ها به یک پیروزی شیرین و با ارزش در تورین دست پیدا کند.

بازی رفت از مرحله نیمه نهایی جام حذفی در حالی برگزار شد که دو تیم دو دیدار سخت و نفس گیر را در ابتدای هفته مقابل رم و اینتر برگزار کرده بودند. مصدومیت ستارگان اصلی و خستگی سایر بازیکنان نیز باعث شده بود تا نگرانی ها برای هر دو تیم افزایش پیدا کند. با این وجود بنفش پوشان در این بازی نیز نشان دادند دیگر از هیچ تیمی هراس نداشته و می توانند در هر ورزشگاهی مقابل رقبای خود نتیجه لازم را کسب کنند. در این بازی نتو در مقابل هم تیمی های آینده خود به میدان رفت و ریچاردز، بادلی و صلاح بار دیگر شایستگی های خود را به اثبات رساندند.

مکس الگری که پیرلو و آساموا را در اختیار نداشت، از مثلث پپه-یورنته-کومن در خط حمله بهره برده و از بونوچی در کنار اوگبونا در خط دفاعی استفاده کرده بود. استوراری نیز هماند سایر دیدار های جام حذفی درون دروازه قرار داشت و پوگبا نیز پس از استراحت در برابر رم، به ترکیب اصلی بازگشته بود. مونتلا هم در غیاب تعداد زیادی از ستارگان خود از جمله روسی، برناردسکی، پیزارو، تاتاروزانو، لوپاتلی، تومویچ، ساویچ و باباکار، بار دیگر گومز، ماتی و باسانتا را در ترکیب اصلی خود می دید و از ریچاردز و آلونسو در دو سمت خط دفاعی بهره برده بود.

در نیمه اول گل استثنایی محمد صلاح که روی هنر فردی و سرعت بالای این بازیکن در یک ضد حمله بدست آمد، توسط ضربه سر دیدنی فرناندو یورنته پاسخ داده شد. البته دو تیم تلاش های دیگری نیز برای گلزنی داشتند که جدی ترین آنها ضربه سر باسانتا از درون محوطه شش قدم بود که به تیر دروازه برخورد کرد. یووه نیز توسط ویدال در همان ابتدای بازی شانس گلزنی داشت که با بی دقتی آن را از دست داد. ضربات از راه دور کورتیچ، مارکیزیو و ماتی فرناندز نیز دیگر صحنه های مهم این نیمه بودند. ضمن اینکه مصدومیت کومن مهاجم جوان یوونتوس نیز باعث شد تا کارلوس توز جای او را در میدان پر کند.

نیمه دوم بر خلاف انتظار ها با شروع طوفانی ویولا آغاز شد و بنفش پوشان برای 10 دقیقه فشار شدیدی روی دروازه یووه وارد کردند که دو موقعیت عالی گلزنی نیز توسط ریچاردز و صلاح با درخشش استوراری و مدافعین از دست رفت ولی سرانجام این ستاره مصری ویولا بود که روی اشتباه مارکیزیو و توپ گیری خواکین، موفق شد در مصافی تک به تک دروازه را باز کند. مصدومیت گومز اجازه بازی به ایلیچیچ داد و دقایقی بعد دیامانتی به جای صلاح به میدان رفت تا خط حمله ویولا برای استفاده از ضد حملات تازه نفس تر باشد. با این حال بدشانسی ایلیچیچ و خودخواهی دیامانتی فرصت افزایش اختلاف به 2 گل را از فیورنتینا گرفت.

یوونتوس نیز تلاش فراوانی برای گلزنی داشت ولی غیر از دو ضربه خطرناک از توز و پوگبا که با عکس العمل دیدنی نتو روبرو شدند، در سایر موارد اسیر عملکرد عالی مدافعین ویولا شدند که با ورود آکوییلانی به جای بادلی قدرت بیشتری نیز پیدا کرده بودند. به هر صورت ویولا با این پیروزی شانس خود برای صعود به فینال رقابت های جام حذفی را افزایش داد، البته هنوز بازی برگشت در فلورانس باقی مانده است. بازی بعدی فیورنتینا در سری آ و باز هم در خارج از خانه و این بار در مصاف با تیم لازیو، تیم رده چهارمی جدول می باشد.
 

ترکیب تیم یوونتوس (3-3-4):

استوراری – کاسرس – بونوچی – اوگبونا – پادویین – ویدال – مارکیزیو – پوگبا – پپه (پریرا) – کومن (توز) – یورنته (موراتا)
 

ترکیب و نمرات بازیکنان تیم فیورنتینا (3-3-4):

نتو (7.5) – ریچاردز (7) – گونزالو (7.5) – باسانتا (6.5) – آلونسو (6) – کورتیچ (6.5) - بادلی (8) – ماتی (6) – خواکین (7) – صلاح (9) – گومز (6) / ایلیچیچ (6.5) – دیامانتی (6) – آکوییلانی (6) / مونتلا (8)