اخبار :: اخبار بازی ها

فیورنتینا 1-1 رم ؛ توقف ویولا در فلورانس

2202 شماره اطلاع نامه : فیورنتینا 1-1 رم ؛ توقف ویولا در فلورانس 1393/12/21 فیورنتینا 1-1 رم ؛ توقف ویولا در فلورانس اخبار بازی ها :: اخبار فیورنتینا 1-1 رم ؛ توقف ویولا در فلورانس
فیورنتینا 1-1 رم ؛ توقف ویولا در فلورانس

فیورنتینا 1-1 رم ؛ توقف ویولا در فلورانس

فیورنتینا 1-1 رم

گل ها:

یوزیپ ایلیچیچ (17)
سیدو کیتا (77)

در شبی که نوربرتو نتو با مهار یک ضربه پنالتی بار دیگر ارزش های خود را به اثبات رساند، گل سیدو کیتا در پاسخ به گل یوزیپ ایلیچیچ باعث شد تا رم در آرتمیو فرانکی میزبان خود فیورنتینا را متوقف کند.

بازی رفت از مرحله یک هشتم نهایی لیگ اروپا در آرتمیو فرانکی بین دو تیم فیورنتینا و رم که در هفته گذشته سری آ نتایج خوبی کسب نکرده بودند برگزار شد و در پایان تساوی 1-1 حاصل تلاش دو تیم بود. در این بازی هر یک از دو تیم در یک نیمه نمایش بهتری نسبت به حریف خود داشته و در مجموع بازی جذاب و پر برخوردی را ارائه کردند ولی در کل تیم فیورنتینا منسجم تر و با انگیزه تر به نظر می رسید. با این حال تلاش های رم در نیمه دوم نتیجه داده و گل ایلیچیچ در نیمه اول با ضربه سر سیدو کیتا در نیمه دوم پاسخ داده شد. از نکات مثبت این دیدار می توان به درخشش مجدد بادلی و نتو اشاره کرد که همانند دیدار های قبلی بار دیگر عملکردی عالی داشتند.

وینچنزو مونتلا که برای این دیدار روسی، گومز، تاتاروزانو، برناردسکی و ساویچ را در اختیار نداشت، بار دیگر از وجود پیزارو، والرو و باباکار بهره مند بود ولی در نهایت باباکار را روی نیمکت قرار داده بود. در خط دفاعی و میانی نیز تومویچ و بادلی به ریچاردز و ماتی ترجیح داده شده بودند. بدین ترتیب در خط حمله خواکین در کنار ایلیچیچ و صلاح به میدان رفته بود. در سمت مقابل نیز رودی گارسیا در غیاب ستارگانی چون توتی و مایکون از فلورنزی، ایتوربه و ایلیچچ در خط حمله استفاده کرده بود تا ژروینیو و دومبیا نیمکت نشین شوند.

در حالی که به نظر می رسدی رم بازی را تهاجمی تر آغاز کند، ویولا خیلی سریع با تکیه بر قدرت بازیسازی پیزارو و بادلی موفق شد نبض کار را در اختیار بگیرد و در نهایت روی یک اشتباه مرگبار از ده روسی، صلاح توپی را برای ایلیچیچ مهیا کرده و این ستاره چپ پا با پای راست دروازه را باز کرد. پس از گل برای دقایقی فیورنتینا باز هم مالک توپ بود ولی رم توانست در دقایق رو به پایان جریان کار را در ختیار بگیرد. تنها موقعیت خطرناک رم نیز توپی بود که لیاییچ از نزدیکی دروازه به بیرون زد، توپی که از بازگشت مهار عالی نتو مقابل ضربه فلورنزی به دست آمده بود. در این نیمه 3 تعویض اجباری نیز انجام شد که ده روسی و مانولاس از رم زمین بازی را ترک کردند و پیزارو نیز جای خود را به ماتی داد.

در نیمه دوم بازی باز هم با برتری ویولا ادامه پیدا کرد ولی تیم رم خیلی زود جریان کار را در اختیار گرفت، با این حال فرصت مناسبی برای این تیم ایجاد نمی شد و در مقابل این فیورنتینا بود که با استفاده از سرعت و خلاقیت بازیکنان خط حمله، ضد حملات خطرناکی را ترتیب می داد. تا اینکه تیم رم موفق شد روی فرار ایتوربه و خطای نتو به یک ضربه پنالتی دست پیدا کند ولی این ضربه با عکس العمل عالی نتو مواجه شد تا برتری ویولا حفظ شود. در ادامه آکوییلانی به جای والرو وارد میدان شد و تیم رم با یک ضربه کرنر بازی را به تساوی کشاند. ضربه سر کیتا در حالی به گل تبدیل شد که آلونسو قبل از آن سرنگون شده بود ولی مشخص نیست که خطایی در آن صحنه رخ داده باشد.

باباکار نیز به جای ایلیچیچ وارد میدان شد ولی تلاش ویولا برای زدن گل دوم و پیروزی در این بازی راه به جایی نبرد تا در نهایت این دیدار بسیار زیبا و حساس با تساوی 1-1 به پایان برسد. بازی بعدی فیورنتینا باز هم در خانه و این بار در سری آ مقابل تیم میلان خواهد بود. دیداری که پس از شکست تیم برابر لازیو، حالا ارزش زیادی پیدا کرده و شاگردان مونتلا باید جبران امتیازات از دست رفته را کرده و بار دیگر فاصله را با بالای جدول کم کنند.
 

ترکیب و نمرات بازیکنان تیم فیورنتینا (3-3-4):

نتو (8) – تومویچ (5) – گونزالو (6) – باسانتا (6.5) – آلونسو (6) – بادلی (7) – پیزارو (6.5) – والرو (6) – خواکین (6.5) – ایلیچیچ (7.5) – صلاح (6.5) / ماتی (6.5) – آکوییلانی (6) – باباکار (-) / مونتلا (6)


ترکیب تیم رم (3-3-4):

اسکوروپسکی – توروسیدیس – مانولاس (آستوری) – امبیوا – هولباس – ده روسی (پیانیچ) – ناینگولان – کیتا – فلورنزی – لیاییچ (ژروینیو) – ایتوربه