اخبار :: اخبار بازی ها

دینامو کیف 1-1 فیورنتینا ؛ تساوی ارزشمند ولی کمتر از استحقاق ویولا در اوکراین

2255 شماره اطلاع نامه : دینامو کیف 1-1 فیورنتینا ؛ تساوی ارزشمند ولی کمتر از استحقاق ویولا در اوکراین 1394/01/27 دینامو کیف 1-1 فیورنتینا ؛ تساوی ارزشمند ولی کمتر از استحقاق ویولا در اوکراین اخبار بازی ها :: اخبار دینامو کیف 1-1 فیورنتینا ؛ تساوی ارزشمند ولی کمتر از استحقاق ویولا در اوکراین
دینامو کیف 1-1 فیورنتینا ؛ تساوی ارزشمند ولی کمتر از استحقاق ویولا در اوکراین

دینامو کیف 1-1 فیورنتینا ؛ تساوی ارزشمند ولی کمتر از استحقاق ویولا در اوکراین

دینامو کیف 1-1 فیورنتینا

گل ها:

جرمین لنز (36)
خوما باباکار (2+90)

تیم فیورنتینا در حالی که در تمامی دقایق مسابقه با قاطعیت کامل توپ و میدان را در اختیار داشت، در نهایت با گل ثانیه های آخر خوما باباکار موفق شد یک تساوی ارزشمند را در خانه حریف کسب کند.

دو شکست پیاپی سنگین در برابر یوونتوس و ناپولی در جام حذفی و سری آ باعث شده بود بازیکنان تیم فیورنتینا برای حفظ دیگر هدف خود در این فصل با تمام قدرت و برای جبران ناکامی های قبلی به مصاف رقیب اوکراینی بروند. بر خلاف ویولا، تیم دینامو کیف در فرم بسیار خوبی قرار داشته و نتایج بهتری در هفته های گذشته کسب کرده بود ولی در نهایت این بنفش پوشان بودند که در مجموع عملکردی فوق العاده عالی را به نمایش گذاشتند، هر چند که بد شانسی و کم دقتی بازیکنان منجر به حسرت های زیادی برای فلورانسی ها شد.

سرگی ربروف مربی تیم دینامو برای این بازی حساس تقریبا از تمامی ستارگان خود از جمله دراگویچ، لنز و یارمولنکو بهره می برد ولی میگل ولوسو و ماکارنکو به دلیل مصدومیت غایب بودند. وینچنزو مونتلا نیز بار دیگر از سیستم 3-3-4 استفاده کرده و تومویچ را به همراه آلونسو به جای ریچاردز و پاسکوال در دو سمت خط دفاعی قرار داده بود. در خط میانی هم در غیاب پیزارو، باز هم بادلی بازی می کرد و ماتی و والرو به آکوییلانی ترجیح داده شدند. مثلث خواکین-صلاح-گومز نیز وظیفه گلزنی در این بازی را بر عهده داشت.

نیمه اول در حالی با برتری تیم میزبان به پایان رسید که این شاگردان مونتلا بودند که با ارائه یک نمایش عالی و قاطعانه، به طور کامل بر بازی مسلط شده و موقعیت های زیادی را از دست دادند. در یکی از این صحنه ها نیز در شرایطی که در محوطه جریمه توپ به طور واضح با دست مدافع حریف برخورد کرد، داور اعتقادی به پنالتی نداشت. سایر موقعیت ها نیز با بدشانسی و بی دقتی توسط ماتی، گومز، صلاح و خواکین از دست رفتند تا ضربه جرمین لنز که پس از برخورد به پای تومویچ وارد دروازه شد، تنها گل این نیمه باشد.

در نیمه دوم ابتدا تیم میزبان سعی کرد برای دقایقی توپ و میدان را در اختیار بگیرد ولی تلاش آنها ثمری نداشت و باز هم ویولا با تکیه به رهبری والرو و بادلی در میانه میدان، بازی را در کنترل گرفت. البته در این نیمه به غیر از ضربه سر والرو که به تیر برخورد کرد، فیورنتینا مانند نیمه اول ضربات زیادی به دروازه حریف نداشت ولی باز هم حاکم مطلق میدان بنفش پوشان بودند. ورود وارگاس، باباکار و آکوییلانی به جای خواکین، گومز و والرو نیز به شتاب حملات ویولا افزود ولی تا آخرین لحظات مسابقه تاثیری نداشت.

تا این که در آخرین لحظات بازی، خوما باباکار روی یک کار و ارسال زیبا از سوی ماتی فرناندز، در حالی که توپ اول را نتوانست با ضربه سر بزند، توپ دوم را با یک حرکت آکروباتیک تبدیل به گل کرد تا فیورنتینا به حداقل چیزی که در این بازی استحقاق آن را داشت، دست پیدا کند. بازی برگشت دو تیم هفته آینده در فلورانس برگزار خواهد شد و ویولا فرصت خوبی برای صعود به مرحله بعدی در اختیار دارد. پیش از آن نیز فیورنتینا باید در خانه و در برابر تیم هلاس ورونا در سری آ به میدان برود.
 

ترکیب تیم دینامو کیف (1-3-2-4):

شوفکوفسکی – دانیلو سیلوا – آنتونس (ویدا) – دراگویچ – خاچریدی – سیدورچوک (بلهندا) – ریبالدا – بویالسکی (چوماک) – لنز – یارمولنکو – تئودورسیک
 

ترکیب و نمرات بازیکنان تیم فیورنتینا (3-3-4):

نتو (6) – تومویچ (6.5) – گونزالو (6.5) – ساویچ (7) – آلونسو (6) – ماتی (6.5) – بادلی (6.5) – والرو (6.5) – خواکین (5.5) – صلاح (7) – گومز (5.5) / وارگاس (6) – باباکار (7) – آکوییلانی (-) / مونتلا (6.5)