اخبار :: اخبار بازی ها

فیورنتینا 0-1 هلاس ورونا ؛ یک گام به عقب دیگر در آرتمیو فرانکی

2261 شماره اطلاع نامه : فیورنتینا 0-1 هلاس ورونا ؛ یک گام به عقب دیگر در آرتمیو فرانکی 1394/02/01 فیورنتینا 0-1 هلاس ورونا ؛ یک گام به عقب دیگر در آرتمیو فرانکی اخبار بازی ها :: اخبار فیورنتینا 0-1 هلاس ورونا ؛ یک گام به عقب دیگر در آرتمیو فرانکی
فیورنتینا 0-1 هلاس ورونا ؛ یک گام به عقب دیگر در آرتمیو فرانکی

فیورنتینا 0-1 هلاس ورونا ؛ یک گام به عقب دیگر در آرتمیو فرانکی

فیورنتینا 0-1 ورونا

گل:

منیر اوبادی (90)

نود دقیقه حمله و مالکیت توپ از سوی تیم فیورنتینا با یک پنالتی از دست رفته توسط الساندرو دیامانتی و اشتباه دقایق پایانی نتو همراه شد تا ویولا در یک دیدار خانگی دیگر نیز تن به شکست بدهد.

در آخرین بازی از هفته سی و یکم رقابت های سری آ، تیم فیورنتینا در حالی که چشم به هر سه امتیاز دیدار با ورونا داشت، در نهایت با دو اشتباه بسیار تاثیر گذار بازی را به میهمان خود واگذار کرد. پنالتی از دست رفته دیامانتی و دفع ناقص نتو که شاید یکی از معدود اشتباهات او در این فصل بود، منجر به کم رنگ تر شدن امید های ویولا برای رسیدن به لیگ قهرمانان شدند. البته بنفش پوشان در این بازی با وجود 90 دقیقه حمله و فشاری که روی دروازه حریف وارد کردند، در مجموع عملکرد قاطعانه ای نداشته و در برخی از صحنه ها نیز بسیار پر انتقاد عمل کردند.

وینچنزو مونتلا که برای این دیدار باز هم دیوید پیزارو را در اختیار نداشت، در آخرین ساعت ها بورخا والرو را نیز از دست داد تا از آندره آ لاتزاری در میدان استفاده کند. در خط دفاعی نیز آلیاندرو روزی در سمت راست و نناد تومویچ در قلب خط دفاعی در کنار باسانتا قرار گرفته بودند. زوج ایلیچیچ و دیامانتی هم وظیفه حمایت از جیلاردینو را بر عهده داشت تا ستارگانی چون گونزالو، ساویچ، خواکین، صلاح، گومز و باباکار کار را از روی نیمکت آغاز کنند. درون دروازه نیز بر خلاف پیش بینی ها بار دیگر نتو جای گرفته بود. در آن سمت نیز لوکا تونی با بستن بازوبند کاپیتانی تیمش، شاگردان آندره آ مادورلینی را در میدان رهبری می کرد.

بنفش پوشان بازی را بسیار تهاجمی آغاز کردند و با تکیه بر حرکات سریع و تکنیکی دیامانتی و ایلیچیچ به دنبال گلزنی بودند ولی دفاع عالی تیم ورونا اجازه کار را به شاگردان مونتلا نمی داد تا تنها راه ایجاد موقعیت، ضربات از راه دور خطرناک دیامانتی، ایلیچیچ و لاتزاری باشد. ضربه سر دیدنی آلبرتو جیلاردینو هم با عکس العمل عالی رافائل روبرو شد تا ویولا نیمه اول را دست خالی ترک کند. در نیمه دوم روند بازی سریع تر پیش رفت ولی باز هم این تیم ورونا بود که با تکیه بر قدرت رهبری رافائل مارکز در خط دفاعی، تمامی حملات فیورنتینا را دفع می کرد.

ورود خوما باباکار به جای ایلیچیچ نیز نتوانست دوای درد گل نزدن ویولا باشد چرا که این بازیکن تنها دقایقی پس از ورود به میدان مصدوم شده و جای خود را به صلاح داد. با ورود صلاح شکل حملات تیم تغییر کرد و 3 موقعیت خوب نصیب بازیکنان شد که یکی از آنها خطای رافائل روی جیلا درون محوطه جریمه بود اما ضربه پنالتی دیامانتی با واکنش عالی سنگربان برزیلی ورونا از دست رفت. در ادامه تیم ورونا با چند تغییر ضد حملات خطرناکی را ترتیب داد ولی ورود ماتی به جای لاتزاری، تیم را در حالت حمله نگه داشته بود. با این حال روی یک ضد حمله، اوبادی بازیکن تعویضی تیم ورونا موفق شد با استفاده از اشتباه نتو و مدافعین دروازه را باز کند.

بدین ترتیب تیم فیورنتینا بهترین فرصت برای کم کردن فاصله با تیم های بالای جدول را از دست داد تا یک گام دیگر به عقب برداشته و با 49 امتیاز در رتبه ششم جدول جای بگیرد. نکته جالب این مسابقه این بود که هواداران در پایان بازی به انتقاد از بازیکنان پرداخته و برای دقایقی به اعتراض خود ادامه دادند. بازی بعدی فیورنتینا در لیگ اروپا برابر تیم دینامو کیف می باشد و سپس باید بار دیگر در سری آ در فلورانس به مصاف کالیاری برود.
 

ترکیب و نمرات بازیکنان تیم فیورنتینا:

نتو (5) – روزی (5) – تومویچ (6) – باسانتا (6) – پاسکوال (6) – آکوییلانی (5.5) – بادلی (6.5) – لاتزاری (6) – ایلیچیچ (5) – دیامانتی (5.5) – جیلاردینو (6.5) / باباکار (-) – صلاح (6.5) – ماتی (6) / مونتلا (5)
 

ترکیب تیم ورونا:

رافائل – پیزانو – موراس – مارکز (رودریگز) – آگوستینی – سالا – تاچسیدیس (اوبادی) – گرکو – گومز – یانکویچ (لازاروس) - تونی