اخبار :: اخبار بازی ها

فیورنتینا 2-0 دینامو کیف (در مجموع 3-1) ؛ صعود ویولا به نیمه نهایی با ارائه یک بازی بی نقص

2265 شماره اطلاع نامه : فیورنتینا 2-0 دینامو کیف (در مجموع 3-1) ؛ صعود ویولا به نیمه نهایی با ارائه یک بازی بی نقص 1394/02/03 فیورنتینا 2-0 دینامو کیف (در مجموع 3-1) ؛ صعود ویولا به نیمه نهایی با ارائه یک بازی بی نقص اخبار بازی ها :: اخبار فیورنتینا 2-0 دینامو کیف (در مجموع 3-1) ؛ صعود ویولا به نیمه نهایی با ارائه یک بازی بی نقص
فیورنتینا 2-0 دینامو کیف (در مجموع 3-1) ؛ صعود ویولا به نیمه نهایی با ارائه یک بازی بی نقص

فیورنتینا 2-0 دینامو کیف (در مجموع 3-1) ؛ صعود ویولا به نیمه نهایی با ارائه یک بازی بی نقص

فیورنتینا 2-0 دینامو کیف

گل ها:

ماریو گومز (43) - خوان وارگاس (4+90)

تیم فیورنتینا در بازی برگشت مرحله یک چهارم نهایی رقابت های لیگ اروپا موفق شد با ارائه یک بازی بی نقص و سراسر تهاجمی، تیم 10 نفره دینامو کیف را شکست داده و راهی مرحله نیمه نهایی شود.

بازی رفت دو تیم در کشور اوکراین با تساوی 1-1 به پایان رسید تا ویولا از یک برتری نسبی به حریف خود برخوردار باشد ولی تجربه تلخ بازی جام حذفی برابر یوونتوس باعث شده بود که مونتلا و شاگردانش با انگیزه ای متفاوت و فقط برای پیروزی پا به میدان بگذارند که در نهایت نیز منجر به یک بازی سراسر تهاجمی و زیبا شد. فیورنتینا در این بازی 2 گل به ثمر رساند ولی بر اساس آمار، بیش از 20 مرتبه برای رسیدن به گل تلاش کرده و موقعیت گلزنی ایجاد کرد. این بازی مهمان های ویژه ای چون دیگو دلاواله، مارچلو لیپی و نمایندگانی از باشگاه اینتر نیز داشت.

وینچنزو مونتلا که برای این دیدار بار دیگر ستارگانی چون خواکین و پیزارو را به طور کاملا آماده در اختیار داشت، ترکیبی قدرتمند و کامل را به میدان فرستاد. تومویچ و آلونسو به ریچاردز و پاسکوال ترجیح داده شدند و ماتی فرناندز نیز بالاتر از آکوییلانی و بادلی به ترکیب رسیده بود. در غیاب روسی، باباکار و برناردسکی نیز ماریو گومز تنها مهاجم در دسترس مونتلا برای اروپا بود. در سمت مقابل سرگی ربروف که بازیکنانی چون میگل ولوسو، دراگویچ و امبوکانی را در اختیار نداشت، یک بار دیگر آنتونس را در ترکیب می دید و یارمولنکو نیز مثل همیشه از ابتدا در ترکیب قرار داشت.

بازی از همان ابتدا با حملات ویولا آغاز شد و بنفش پوشان پس از چندین ضربه که توسط خواکین و گومز روانه دروازه حریف کردند، به وسیله گومز به گل رسیدند ولی این گل به درستی به دلیل آفساید مردود اعلام شد. شوت سرکش آلونسو که به تیر دروازه برخورد کرد و چندین و چند حمله و ضربه دیگر از سوی صلاح، والرو، گومز، خواکین، ماتی و حتی تومویچ نیز بی نتیجه ماندند تا اینکه اخراج جرمین لنز، ستاره تیم دینامو به دلیل دریافت دو کارت زرد، روند بازی را تغییر داده و دقایقی بعد روی ارسال خواکین و برخورد توپ با ماریو گومز، اولین گل این دیدار سرانجام به ثمر رسید.

در نیمه دوم تیم فیورنتینا از یک یار بیشتر خود نهایت استفاده را برده و باز هم به حملات خود ادامه داد. بازیکنان دینامو نیز تمام تلاش خود را معطوف رساندن توپ به یارمولنکو کرده بودند ولی نمایش عالی مدافعین اجازه کار را به آنها نمی داد. در این نیمه هم توپ های فراوانی از دست رفتند تا اینکه تیم میهمان برای دقایقی جریان کار را در اختیار گرفت ولی ویولا با تکیه بر رهبری دیوید پیزارو در میانه میدان، به سرعت حملات را خنثی می کرد. بادلی و آکوییلانی در فاصله کوتاهی به جای والرو و پیزارو به میدان آمدند و در لحظات پایانی هم وارگاس جای صلاح را در میدان پر کرد.

در ثانیه های پایانی در حالی که تیم دینامو دو بار خطرناک نشان داده و تا نزدیکی گلزنی هم پیش رفت، روی یک ضد حمله و کار زیبای وارگاس و ماتی، این ستاره اهل پرو بود که با قدرت زیاد وارد محوطه جریمه شده و از زاویه ای بسته دروازه را برای بار دوم باز کرد. بدین ترتیب فیورنتینا در مجموع با کسب برتری 3-1 موفق شد جواز حضور در مرحله نیمه نهایی را بدست آورد. قرعه کشی این مرحله روز جمله برگزار می شود و تیم های ناپولی، سویا و دنیپرو نیز حضور دارند. بازی بعدی فیورنتینا در سری آ و باز هم در خانه برابر تیم انتهای جدولی کالیاری می باشد.


ترکیب و نمرات بازیکنان تیم فیورنتینا:

نتو (6.5) – تومویچ (6)- گونزالو (7) – ساویچ (6) – آلونسو (6.5) – ماتی (7) – پیزارو (7.5) – والرو (7.5) – صلاح (6.5) – خواکین (8) – گومز (7) / بادلی (6) – آکوییلانی (-) – وارگاس (7) / مونتلا (7.5)
 

ترکیب تیم دینامو کیف:

شوفکوفسکی – ویدا – سیلوا – خاچریدی – آنتونس – بویالسکی (سیدورچوک) – ریبالکا – یارمولنکو – بلهندا (کالیتوینتسف) – لنز – تئودورچیک (گوسف)