اخبار :: اخبار بازی ها

فیورنتینا 1-0 جنوا ؛ بازگشت به مسیر پیروزی با گلزنی باباکار

2441 شماره اطلاع نامه : فیورنتینا 1-0 جنوا ؛ بازگشت به مسیر پیروزی با گلزنی باباکار 1394/06/21 فیورنتینا 1-0 جنوا ؛ بازگشت به مسیر پیروزی با گلزنی باباکار اخبار بازی ها :: اخبار فیورنتینا 1-0 جنوا ؛ بازگشت به مسیر پیروزی با گلزنی باباکار
فیورنتینا 1-0 جنوا ؛ بازگشت به مسیر پیروزی با گلزنی باباکار

فیورنتینا 1-0 جنوا ؛ بازگشت به مسیر پیروزی با گلزنی باباکار

فیورنتینا 1-0 جنوا

گل:

خوما باباکار (60)

تیم 10 نفره فیورنتینا در حالی که پس از مدت ها جوزپه روسی را در ترکیب اصلی خود می دید موفق شد تیم جنوا را با تک گل خوما باباکار شکست داده و بار دیگر به مسیر پیروزی بازگردد.

رقابت های سری آ پس از یک هفته استراحت به دلیل برگزاری بازی های ملی بار دیگر از سر گرفته شد و تیم فیورنتینا در هفته سوم پذیرای شاگردان جام پیرو گاسپرینی بود که در پایان نیز با وجود 10 نفره شدن برای حدود 30 دقیقه، شاگردان پائولو سوسا موفق شدند با ارائه یک بازی برتر حریف خود را شکست دهند. از نکات مهم این مسابقه، حضور روسی در ترکیب اصلی پس از 482 روز بود.

در این بازی پائولو سوسا برای انتخاب نفرات اصلی خود به خصوص در خط دفاعی با مشکلات فراوانی روبرو شده بود و به همین دلیل به ناچار از زوج آستوری و آلونسو در قلب خط دفاعی 4 نفره خود بهره می برد. استفاده از 4 مدافع در حالی که نفرات زیادی در دسترس این مربی نبود از نکات قابل توجه به شمار می رفت. پاسکوال نیز به همین دلیل شانس بازی کردن را پیدا کرده بود و در خط میانی هم بادلی به سوارز ترجیح داده شده بود. ماتیاس وسینو ستاره جوان ویولا هم در کنار برناردسکی و روسی، از باباکار در نوک خط حمله حمایت می کردند. در مجموع سوسا ترکیب متفاوتی نسبت به پیش بینی ها روانه بازی کرده بود.

جام پیرو گاسپرینی هم برای این بازی از گوران پاندف ستاره نام آشنای خود در خط حمله بهره می برد ولی دیگو پروتی به دلیل عدم آمادگی کافی، فقط در جریان بازی دقایقی شانس حضور در میدان را پیدا کرد. بازی در نیمه اول هیجان و حرارت خاصی نداشت و به غیر از چند ضربه از راه دور ناموفق از بازیکنان جنوا و البته یکی دو موقعیت نیمه خطرناک برای ویولا که توسط باباکار از دست رفتند، چیز دیگری به چشم نمی آمد. هر دو تیم در این نیمه عملکرد نامطلوبی داشته و بسیار پر اشتباه بازی می کردند. نکته اصلی نیمه اول نیز خطا های فراوان بازیکنان دو تیم بود که با سوت ها و کارت های دانیله دووری داور مسابقه همراه شدند.

اما نیمه دوم روند بازی شکل کاملا متفاوتی به خود گرفت. سوسا که تیمش را بدون تغییر روانه میدان کرده بود، حمله را در دستور کار قرار داده و ویولا 15 دقیقه اول نیمه دوم را به شدت حمله کرد تا اینکه در شصتمین دقیقه این خوما باباکار بود که پس از چند موقعیت پیاپی که توسط بازیکنان از دست رفته بودند، موفق شد قفل دروازه جنوا را روی ارسال والرو باز کند. سوسا پس از این گل به سرعت کالینیچ را به جای روسی وارد میدان کرد ولی هنوز چیزی نگذشته بود که میلان بادلی با دریافت کارت زرد دوم از بازی اخراج شد. بدین ترتیب باباکار هم جای خود را به سوارز داد تا کمربند میانی تیم محکم شود. بنفش پوشان در 30 دقیقه پایانی (با احتساب وقت اضافه) فقط به دفاع از گل برتری خود مشغول بودند.

با وجود اینکه بازیکنان فیورنتینا به خوبی از دروازه خود محافظت کردند ولی روی بی دقتی، چند ضد حمله عالی نیز از دست رفت، که در غیر این صورت می توانست نتیجه ای بهتر برای ویولا رقم بخورد. کوبا بلاژیکوفسکی نیز دقایقی به جای والرو در میدان حضور پیدا کرد. در نهایت این بازی با 1 گل به سود فیورنتینا به پایان رسید تا ویولا در جدول 6 امتیازی شده و با روحیه ای مناسب برای دیدار بعدی خود که در لیگ اروپا و برابر تیم قدرتمند بازل می باشد، آماده شود. بازل تیم سابق سوسا مربی فعلی فیورنتیناست و این دیدار برای این مربی پرتغالی از حساسیت خاصی برخوردار می باشد.
 

ترکیب و نمرات بازیکنان تیم فیورنتینا:

تاتاروزانو (6) – تومویچ (6) – آستوری (7) – آلونسو (6) – پاسکوال (6.5) – بادلی (5) – والرو (7) – وسینو (6.5) – برناردسکی (6) – روسی (6.5) – باباکار (7) / کالینیچ (6) – سوارز (6) – کوبا (-) / سوسا (6.5)
 

ترکیب تیم جنوا:

لامانا – ایتزو – بوردیسو – دی مایو – سیسوخو – رینکون – تینو کاستا (زمایلی) – لاکسالت – کاپل (لازویچ) – پاندف - انچام