اخبار :: اخبار بازی ها

فیورنتینا 1-2 بازل ؛ شروع لیگ اروپا با یک بازی ضعیف و شکست خانگی

2446 شماره اطلاع نامه : فیورنتینا 1-2 بازل ؛ شروع لیگ اروپا با یک بازی ضعیف و شکست خانگی 1394/06/27 فیورنتینا 1-2 بازل ؛ شروع لیگ اروپا با یک بازی ضعیف و شکست خانگی اخبار بازی ها :: اخبار فیورنتینا 1-2 بازل ؛ شروع لیگ اروپا با یک بازی ضعیف و شکست خانگی
فیورنتینا 1-2 بازل ؛ شروع لیگ اروپا با یک بازی ضعیف و شکست خانگی

فیورنتینا 1-2 بازل ؛ شروع لیگ اروپا با یک بازی ضعیف و شکست خانگی

فیورنتینا 1-2 بازل

گل ها:

کالینیچ (4)
بیارناسون (71) - الننی (79)

تیم 10 نفره و بد شانس فیورنتینا کار خود در مرحله گروهی رقابت های لیگ اروپا را با ارائه یک نمایش دور از انتظار و شکست در برابر تیم بازل در آرتمیو فرانکی آغاز کرد.

در شبی که پائولو سوسا مجبور به انجام سه تعویض اجباری شده و گونزالو رودریگز با تصمیم بسیار سخت گیرانه داور از بازی اخراج شد، ضربه کوبا بلاژیکوفسکی نیز به تیر دروازه برخورد کرد و یک پنالتی ویولا هم نا دیده گرفته شد تا در نهایت تیم بازل با استفاده از دو شوت از راه دور، موفق به پیروزی در آرتمیو فرانکی شود. البته نباید نمایش ضعیف و بسیار تدافعی تیم فیورنتینا به خصوص در نیمه این دیدار را نیز فراموش کرد.

پائولو سوسا برای این بازی از سیستم 1-3-2-4 استفاده کرده و برای اولین بار لوییجی سپه را درون دروازه قرار داده بود. طبق معمول تغییرات فراوانی در ترکیب تیم ایجاد شد که گونزالو و رونکالیا به ترکیب بازگشته و سوارز نیمکت نشین شده بود تا بادلی در کنار والرو بازی کند. ماتی فرناندز نیز در کنار ایلیچیچ و بلاژیکوفسکی که برای اولین بار از ابتدا بازی می کرد، پشت سر نیکولا کالینیچ حضور داشتند. اما نکته اصلی به غیبت روسی و برناردسکی مربوط می شد که حتی روی نیمکت نیز حضور نداشتند.

تیم فیورنتینا خیلی زود در چهارمین دقیقه موفق شد روی پاس بسیار دیدنی رونکالیا که با اشتباه مدافعین حریف و فرصت طلبی کالینیچ همراه شد، به گل اول دست پیدا کند. پس از این گل نیز بنفش پوشان برای دقایقی بازی را در اختیار داشتند ولی تیم میهمان خیلی زود نبض کار را در اختیار گرفته و تقریبا تا پایان نیمه اول صاحب توپ و میدان بود. با این حال گل دیگری به ثمر نرسید تا دو تیم با همان تک گل به رختکن بروند. در نیمه دوم باباکار به جای ایلیچیچ که در آخرین دقایق نیمه اول دچار مصدومیت شده بود راهی میدان شد و روند حرکتی تیم نیز شکل بسیار بهتری پیدا کرد. چند حمله و ضد حمله خطرناک برای فیورنتینا شکل گرفت که در مهم ترین آنها ضربه بلاژیکوفسکی به تیر دروازه برخورد کرد.

در حالی که تسلط شاگردان سوسا بر جریان بازی لحظه به لحظه بیشتر می شد، یک تصمیم بسیار سخت گیرانه از داور انگلیسی بازی باعث شد تا گونزالو رودریگز از بازی اخراج شود. البته تکل گونزالو خشونت زیادی داشت ولی به نظر می رسید داور بیشتر تحت تاثیر نحوه زمین خوردن بازیکن تیم حریف قرار گرفته باشد. در همان لحظه، داویده آستوری که دقایقی پیش از آن برخوردی از ناحیه سر داشت، قادر به ادامه کار نبود و سوسا مجبور شد تا دو تعویض هم زمان و اجباری دیگر و این بار در خط دفاعی انجام دهد. تومویچ و پاسکوال به جای آستوری و ماتی فرناندز راهی میدان شدند تا تیم 10 نفره ویولا همانند بازی ابتدای هفته در برابر جنوا حدود 30 دقیقه با یک یار کمتر بازی کند.

این بار نیز عملکرد دفاعی تیم شکل بسیار خوبی داشت و تیم بازل نتوانست موقعیت گلی ایجاد کند، اما بر خلاف آن بازی، این بار دو شلیک از راه دور که روی گل اول سپه نیز بی تقصیر نبود، نتیجه دیدار را تغییر دادند. در ادامه ویولا توپ و میدان را در اختیار گرفت ولی فقط چند حمله ناقص را تدارک دید که حاصلی نداشتند. یک صحنه مشکوک نیز درون محوطه جریمه رخ داد که باباکار با سد مدافع حریف روبرو شد ولی داور در تصمیمی عجیب اعتقادی به پنالتی نداشت. در هر صورت فیورنتینا در دیداری که نمایش جالبی نیز ارئه نکرد، شکست خورد و با توجه به تساوی 0-0 تیم های لچ پوزنان و بلننسس در دیگر دیدار این گروه، در رتبه چهارم جای گرفت. بازی بعدی ویولا در سری آ و در خانه تیم تازه صعود کرده کارپی می باشد.
 

ترکیب و نمرات بازیکنان تیم فیورنتینا:
 
سپه (5) - رونکالیا (5.5) - گونزالو (4.5) - آستوری (6) - آلونسو (5.5) - بادلی (5) - والرو (6) - کوبا (6) - ماتی (5) – ایلیچیچ (5) – کالینیچ (6.5) / باباکار (6) – تومویچ (6) – پاسکوال (6) / سوسا (6)
 

ترکیب تیم بازل:

واچلیک - لانگ - سوچی - هاو - زوفی - بیارناسون - الننی - زاکا - بوتیوس (دلگادو) – یانکو (کالا) - امبولو